НОВИНИ

20.07.2007 | Сенат відклав голосування про виведення військ США з Іраку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах демократи у Конгресі, а вони там становлять більшість, відмовилися від зусиль ухвалити резолюцію про виведення американських військ з Іраку. Це означає, що президент Джордж Буш отримав те, чого він домагався – паузи до вересня, коли командування в Іраку має звітувати про ступінь успіху у перебігу бойових дій.
Законодавці-демократи погодилися на цю паузу після цілодобових дебатів у Сенаті. Причому - цілодобові не у переносному, а у прямому сенсі слова.



Як відомо, Палата Представників Конгресу вже ухвалила, щоправда, незначною більшістю голосів, відповідну резолюцію з вимогою виведення американських військ з Іраку до весни наступного року. Голоси конгресменів розділилися за партійною приналежністю, 223 демократи включно з чотирма республіканцями проголосували за виведення, 201 республіканський голос було подано проти. Щоб ця резолюція стала законопроектом, котрий подають на підпис президентові, необхідно, щоб Сенат також ухвалив відповідну резолюцію.


У верхній палаті у демократів теж більшість, але зовсім незначна. Понад тиждень сперечалися сенатори, прагнучи у перебігу дебатів перетягнути на свій бік 12 республіканців, щоб забезпечити своїй резолюції необхідну підтримку.


Справа у тім, що демократам потрібно було мати на своєму боці не просту, а переважну більшість, тобто голоси принаймні 60 сенаторів. Цього їм зробити ніяк не вдавалося. Тоді лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід, бачачи, що дискусія заходить у глухий кут, віддав розпорядження провести цілодобову сесію, дебатувати умови виведення військ з Іраку 24 години, до посиніння, день і ніч - поки не дійдуть згоди і проголосують.


Демократичному керівництву у Сенаті довелося відмовитися від голосування


Десятки телевізійних камер показували всій країні, як робітники привозили й розставляли у кімнатах Конгресу для ста сенаторів розкладачки з матрацами, з простирадлами й подушками для тимчасового перепочинку законодавців, втомлених нічною зміною. Туди ж їм приносили піццу, замовлену у сусідньому ресторані.


Врешті-решт вже на світанку демократи почали підбивати бабки, як то кажуть, і зважувати шанси прийняття резолюції, що вимагає почати виведення військ з Іраку через 120 днів з тим, щоб завершити процес до весни. Виявилося, що, подібно до Палати Представників, голоси розділилися за партійною приналежністю і як на тому голосуванні, лише чотири законодавці-республіканці приєдналися до демократів. Тобто, набиралося 52 голоси, на 8 менше, ніж потрібно. Довелося демократичному керівництву у Сенаті відмовитися від голосування.


Пригадаймо принагідно, що Уїнстон Черчіль казав, що демократична система врядування – найгірша у світі, за винятком... усіх інших систем. У серпні Конгрес йде на літні вакації і повернеться 4 вересня, після свята Дня праці.


Сенатор-демократ Джон Дурбін висловив сподівання, що за місяць більше республіканців приєднаються до демократичної більшості. Але поки що у цьому протистоянні Білий дім узяв гору.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7324. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект