НОВИНИ

19.07.2007 | Dziennik: Базу в Севастополі замінить порт у Новоросійську
За матеріалами - Korespondent.net

Кремль переносить свої бази на територію Росії, тому що українські сусіди - ненадійні союзники, та й ще вимагають надто високої платні за співробітництво з колишньою імперією, пише Збігнев Парафинович - журналіст польського видання Dziennik.







Dziennik: Базу в Севастополі замінить порт у Новоросійську
 


Росія ліквідує базу Чорноморського флоту в Севастополі. Останні кораблі повинні залишити її не пізніше кінця 2017 р. "Чорне море для Росії вже не має настільки великого значення, як це було впродовж останніх трьох сторіч. Тепер важливий, у першу чергу, Тихий океан", - підкреслюють експерти. "Флот, що дислокується в Севастополі, має вже символічне значення, а його кораблі використовуються, в основному, для навчання кадетів", - аргументує переїзд флоту російський депутат Сергій Глазєв. Не можна не погодитися з його словами, тому що кораблі, що були свого часу свідченням могутності радянського Морського флоту, з часів розпаду СРСР іржавіють у севастопольських бухтах. Флот став навіть туристичною визначною пам’яткою: за невелику плату можна найняти човен, який підпливе майже до самого борта величезних крейсерів.


"Ми переходимо на базу в Новоросійську", - додає Глазєв. А військові пояснюють, що їм вигідніше побудувати новий військовий порт, також на березі Чорного моря, ніж переплачувати українцям за Севастополь. Крім того, у Новоросійську флот буде дома, на російській землі, а не в політично ненадійній країні, яка останнім часом не дуже любить свого сусіда.


"Україна для нас є дуже ненадійним партнером: вона постійно змінює союзи, а ми щороку платимо їй по $100 млн. за перебування наших кораблів у Криму. Це надто багато", - сказав газеті Dziennik Вадим Соловйов, публіцист журналу, який видається в Москві, " Военное обозрение". "До 2017 р. нас у Криму вже не буде", - додає він.


"Сьогодні набагато важливішим, зі стратегічної точки зору, регіоном є Тихий океан і води навколо північного полюса", - аргументує Сергій Глазєв. Його слова підтверджує в розмові з нами британський експерт зі стратегії морських воєн Ричард Саква [Richard Sakwa] з Кентского університету. "Росія піде з Криму. Це вже зрозуміло. Ми - свідки поступового зменшення значення Чорного моря", - говорить він виданню Dziennik. "Нові кораблі, що зараз будують у російські судноверфі, відправляться у води Балтійського моря і Тихого океану", - додає він.


Передислокація Чорноморського флоту із Севастополя в Новоросійськ - це не єдина революційна зміна в російській доктрині. Минулого тижня Москва повідомив, що відмовиться від своїх радарних установок в Україні. Мова йде про дві установки типу "Дніпро", у закарпатському місті Мукачево та у Севастополю. Зібрані з їхньою допомогою дані використовують російські стратегічні війська, що відповідають за захист Росії від ракет ворожих країн.


У цьому випадку мова також йде про скорочення витрат: радари застаріли, а їхнє обслуговування коштує майже в $1 млн. у рік. До цьому потрібно додати вартість оренди баз. Термін україно-російського договору про їхнє використання минає наприкінці цього року. Це зручний момент, щоб сказати Києву: "Було дуже приємно, але ми маємо щось краще". Російські інженери будують сучасну радарну установку в Армавірі, поблизу Краснодара.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект