НОВИНИ

12.07.2007 | Росія відмовиться від українських радарів?
За матеріалами - Газети "Ведомости", Української правди

Росія вирішила відмовитися від використання радіолокаційних станцій в Україні, утримання яких щорічно вимагає з бюджету 1,3 млн. дол.


Як пише російська газета "Ведомости", уряд РФ вніс у Держдуму законопроект про денонсацію міжурядового договору з Україною про засоби СПРН і контролю космічного простору.


У пояснювальній записці говориться, що ресурс станцій вийшов у 2005 р., до того ж станції в Севастополі заважають працювати перешкоди від побутових і радіопристроїв, а в Мукачево часто відключають електроенергію.


Як вважають в уряді РФ, щоб безпека Росії не постраждала, військові будуть опиратися на РЛС в Іркутську, Мурманську, Печорі та споруджувані нові станції типу "Воронеж-ДМ" у Лехтусі та Армавірі.


За словами представника Космічних військ Росії, внесення в Думу даного законопроекту свідчить про упевненість військових у тому, що відмова від інформації з цих станцій не зашкодить обороноздатності.


Джерело видання в Міноборони нагадує, що українська сторона не раз порушувала питання про підвищення російських виплат, а в 2005 р. пропонувала американцям використовувати ці об'єкти.


У той же час, експерт київського Центру аналізу армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак вважає, що відмова Росії від українських станцій призведе до їх закриття.


У свою чергу, експерт вашингтонського Інституту світової безпеки Іван Сафранчук каже, що в технічному плані проблем для обороноздатності Росії відмова від угоди не принесе, але українська влада можуть використовувати цей факт для тиску на Росію при перегляді угод про базування Чорноморського флоту в Криму.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1554. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект