НОВИНИ

09.07.2007 | Росія виступає за глобальну систему ПРО
За матеріалами - Korespondent.net, NEWSru.com

Реалізація останніх російських ініціатив Володимира Путіна може призвести до створення єдиної глобальної системи ПРО, і Росія готова для виконання цієї мети до обміну чутливими військовими технологіями.

 Росія виступає за глобальну систему ПРО

Про це заявив перший віце-прем’єр РФ Сергій Іванов в інтерв’ю телеканалу Росія. Іванов запропонував до 2020 року створити єдину систему протиракетної оборони для всіх учасників з рівним доступом до керування цією системою.

"Це змінює всю архітектуру безпеки, рівень довіри один одному, тому що за рівного доступу сторони, природно, розуміють, що ми не вороги, ми не суперники, й холодна війна остаточно пішла в минуле", - вважає перший віце-прем’єр.

"Можливе співробітництво із запропонованих варіантів неминуче рано чи пізно призведе до обміну дуже чутливими військовими технологіями. Росія до цього готова. І нам здається, що такий саме обмін технологіями та взаємна довіра в кінцевому рахунку призведуть до того, що Європа, Сполучені Штати Америки, Росія будуть набагато більше, ніж сьогодні, довіряти один одному", - заявив Іванов.

Він зазначив, що "наші пропозиції передбачають у перспективі створення глобальної протиракетної оборони за участі, причому рівної участі, багатьох держав. "І Сполучених Штатів Америки, звичайно, які й на сьогоднішній день є технологічним лідером у світі, і європейських держав, наша пропозиція передбачає підключити до цієї системи не тільки країни НАТО, союзників США, але і всю Європу, включаючи нейтральні країни. Австрію, Фінляндію, Швецію і так далі. І звичайно, з урахуванням інтересів безпеки Росії", - сказав Іванов.

Він підкреслив, що ми ніколи не брали під сумнів той факт, що поширення ракетних технологій "несе серйозну загрозу безпеки дуже багатьох країн світу".

З приводу знову озвученої в Кеннебанкпорті пропозиції про використання російської радіолокаційної станції в Габалі Іванов зазначив: "На сьогоднішній день немає краще цієї станції, повірте мені, говорю як колишній міністр оборони, з великою часткою відповідальності, краще цієї станції, що спостерігає не тільки ракетні пуски балістичною траєкторією, але й усі пуски крилатих ракет у величезному сегменті, що охоплює далеко не тільки Іран, але і величезний південний напрямок".

"Це все треба технологічно, звичайно, упакувати в єдину систему, але для цього будуть переговори й це легко. Військові експерти, я думаю, зможуть знайти рішення за політичного бажання та волі", - підсумував віце-прем’єр.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект