НОВИНИ

04.10.2004 | У німецькому Бундестазі критично оцінюють передвиборче становище в Україні.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Уваги з боку Заходу до виборчого процесу в Україні цього разу не бракує. Черговим свідченням цього стали вечірні слухання в четвер у німецькому Бундестазі. Незважаючи на те, що українське питання було останнім пунктом у порядку денному, та ще й попри досить пізню годину, німецькі депутати все ж таки не обмежилися тільки формальною передачею до протоколу своїх промов. Лави народних обранців о дев’ятій годині вечора вже помітно порідшали, однак дебати все ж таки відбулися.



Ініціаторами дискусії виступили представники консервативної опозиції, які закликали уряд Німеччини звернутися до українського Кабінету міністрів із вимогою провести чесні та прозорі вибори. У своєму коментарі щодо перебігу передвиборчої кампанії в Україні представник фракції ХДС/ХСС Клаудія Нольте зауважила, що існують ознаки, які викликають принаймні скептичний настрій. Виступаючи в Бундестазі, вона згадала ситуацію, що склалася під час виборів мера Мукачевого, а також звернула увагу на обмежений доступ кандидатів на Президента до засобів масової інформації, за винятком чинного прем’єра Віктора Януковича.


Також представники фракції соціал-демократів погодилися з такою критикою. Представник фракції СДПН Ґерт Вайскірхен в інтерв’ю радіо “Свобода” зазначив:


“Справді, ми серйозно занепокоєні тим, що (Віктор) Ющенко позбавлений можливостей вести чесну і вільну передвиборчу боротьбу. Події останнього часу викликають у нас побоювання, що представник кіл, які не дуже прихильно ставляться до демократії, кінець-кінцем може перемогти в Україні”.


Водночас соціал-демократи відмовилися підтримати звернення консервативної опозиції до уряду Німеччини. Депутат Бундестаґу від СДПН Єлена Гоффманн висловила сумнів у тому, що тиск на український уряд справді є правильним шляхом, аби досягти, скажімо, реформування закону про вибори. Вона повідомила, що представники уряду Німеччини і без того на всіх рівнях регулярно вказують на важливості провести чесні та справедливі вибори та вільно висвітлювати їх у засобах масової інформації.


Німецькі депутати не погоджуються з тими критиками, які порівнюють ситуацію в Україні з Білоруссю або Росією. На їхню думку, цього робити не можна хоча б тому, що в Україні є досить потужна опозиція, ціла низка кандидатів на посаду Президента, а результати виборів залишаються ще цілком відкритими.


Говорить Ґерт Вайскірхен:


“Ми маємо велику надію, що в Україні перемогу на президентських виборах здобуде представник демократичних сил, а саме: Віктор Ющенко. У Білорусі такий розвиток подій неможливий. Там демократи нині не мають жодного шансу” .


Під час дебатів у Бундестазі йшлося також і про надання Україні перспективи членства в ЄС. Член фракції ХДС/ХСС Манфред Ґрунд критикував те, що західні європейці бачать на Сході тільки Польщу та Росію і зовсім не помічають Україну:


“Тепер ми радше замислюємося про вірогідне розширення ЄС у напрямку Туреччини замість того, щоб зосередити нашу увагу на Україні” .


І християнські демократи, і соціал-демократи в Німеччині вважають, що й Україна в свою чергу мала б продемонструвати, що вона готова просуватися в європейському напрямку. Говорить член франкції СДПН Ґерт Вайскірхен:


“Усе залежить від самої України. Вона мала би прискорити процес здійснення реформ, консолідувати демократію, запровадити справжню ринкову економіку. Всього цього в Україні поки що немає. Можна говорити лише про якісь перші обережні паростки. Отже, спочатку Україна повинна саму себе реформувати. Тоді вона матиме підстави вимагати членства в ЄС. Схожої стратегії дотримується, наприклад, Хорватія. Врешті Україна теж могла б піти тим самим шляхом”.


Що ж стосується звернення німецьких депутатів стосовно виборів в Україні, то його текст запропонували передати на доопрацювання в комісії Бундестаґу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3748. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект