НОВИНИ

01.10.2004 | Єжи Шмадзинський не вірить у силовий варіант збереження влади на Україні
Джерело - ПроЄвропа

Президент України Леонід Кучма не буде використовувати військових, аби силою зберегти свою владу в державі. Таку думку висловив в інтерв’ю проекту ПроЄвропа міністр оборони Польщі Єжи Шмадзинський.“Я не думаю, що Кучма вдасться до не демократичних заходів”, - сказав він, коментуючи тези деяких аналітиків, що зміна міністра оборони в Україні напередодні виборів свідчить про підготовку силового сценарію збереження влади чинного Президента Кучми.Він також наголосив, що силовий варіант під час виборів мав би вкрай негативні наслідки. “Якби дійшло до будь-яких силових рішень, це була б величезна втрата для демократизації України та її майбутнього місця в Європі”, - сказав глава військового відомства Польщі.Міністр не висловив своєї думки щодо того, чи підтримала би українська армія силовий варіант для збереження повноважень Л.Кучми. “Думаю, що впровадження багатьох елементів сфери цивільного та демократичного контролю буде надійною перешкодою для будь-яких недемократичних діянь”, - сказав він, коментуючи можливу позицію військових в Україні.Водночас, Шмадзинський відмовився коментувати, чому Президент України вирішив змінити міністра оборони за місяць до виборів. “Я не можу коментувати рішення президента дружньої нам країни”, - сказав польський міністр.Польський міністр відзначив, що йому “дуже добре” працювалося з українським екс-міністром оборони Євгеном Марчуком. “Ми добре розумілися, мали багато контактів”, - зауважив він, особливо підкресливши плідне співробітництво Польщі та України в Іраку.“Я зичу Марчуку всього найкращого і маю надію, що ми ще зустрінемося на спільній політичній чи оборонній дорозі”, - додав Шмадзинський.Президент України Леонід Кучма 24 вересня призначив Олександра Кузьмука міністром оборони, замість звільненого з цієї посади 22 вересня Євгена Марчука.


Деякі експерти оцінили призначення Кузьмука підтвердженням наміру правлячої верхівки в Україні зберегти повноваження “силовим методом”.
Вибори Президента в Україні відбудуться 31 жовтня 2004 р.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект