НОВИНИ

16.05.2007 | «Двері ЄС мають бути відчиненими перед Україною» – керівник МЗС Швеції
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

«Ми повинні визнати і підтримати обраний Україною європейський шлях. Двері Європейського Союзу мають бути відчиненими перед Україною», – на цьому наголошує міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. 15 травня він зустрівся у Києві з чільниками української держави.







Bildt_karl_220
 


Карл Більд — колишній прем’єр-міністр Швеції, командор Ордену Почесного легіону Франції.Саме він, як керівник уряду, у червні 1994 року підписував договір про набуття Швецією членства в Євросоюзі.Один із перших політиків Європи, який наголосив: своєю історією і тривалою боротьбою за свободу Україна заслуговує на перспективу членства в ЄС. Нині у Києві він деталізував свої нещодавні виступи з цього приводу в Європарламенті, лондонському Центрі європейських реформ та американських університетах.


Карл Більд: «Ми вважаємо дуже важливим, щоб в Україні була стабільна демократія. Щоб Україна була державою, орієнтованою на демократичні реформи європейського типу. Якщо Україна візьме цей курс – і політичний, і економічний – у неї буде світле європейське майбутнє. Я бачу,Україна має значний потенціал для розвитку економічних і політичних стосунків з ЄС. І ми готові її у цьому підтримати».



«Шведський бізнес дуже активно працює на території України»


Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк також із оптимізмом дивиться на перспективи українсько-шведських відносин і на поступ України до Євросоюзу та вивчення Україною досвіду Європи у розбудові демократичного суспільства.


Арсеній Яценюк: «Одним із серйозних інструментів просування європейської ініціативи в Україні є саме підтримка України Нордичними і Балтійськими країнами в її євроінтеграційних прагненнях (так звана група NВ 6). Ми їх запрошуємо до певного діалогу, поки що починаючи на рівні міністрів закордонних справ, щоб розпочати формування групи друзів цих країн в Євросоюзі. Друга група питань, які стосуються українсько-шведського співробітництва, це об’єктивно економічні питання. Шведський бізнес дуже активно працює на території України. Ми сподіваємось на принцип взаємності в українсько-шведських економічних стосунках».


Обмін досвідом та допомога у галузіі освіти


Щодо співпраці України і Швеції на двосторонньому рівні, то і у Києві, і в Стокгольмі сподіваються на поглиблення економічних і торговельних стосунків, на збільшення обмінів між політиками, науковцями, студентами і митцями. До речі, за повідомленням Шведського інституту в Україні, ця поважна гуманітарна організація уперше фінансуватиме семінари для українських чиновників, вчених і культурних діячів із вивчення досвіду країн Скандинавії у менеджменті, залученні меценатів до мистецької галузі, співпраці державних і приватних інституцій у створенні культурного бренду під назвою «Україна». Також студенти українських вишів матимуть змогу вчитись у провідних шведських університетах.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8752. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект