НОВИНИ

01.10.2004 | Консервативна опозиція в Бундестазі вимагає від уряду Німеччини спонукати Україну до проведення чесних та прозорих виборів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У четвер увечері на порядок денний чергового засідання німецького Бундестаґу винесене питання про президентські вибори в Україні. Ініціаторами дебатів виступили депутати від опозиційного блоку Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів. Фракція ХДС/ХСС закликала уряд Німеччини звернутися до українського Кабінету міністрів із вимогою провести чесне та прозоре голосування.



В оприлюдненому в четвер депутатському зверненні фракції консервативного блоку ХДС/ХСС наголошується, що український уряд слід спонукати до дотримання відповідних стандартів Організації з безпеки та співпраці в Європі, які передбачають проведення чесних, вільних та прозорих виборів. Для цього, на думку німецьких депутатів, важливо ще перед голосуванням реформувати закон про вибори, який би дозволяв також представникам опозиції бути присутніми під час підрахунку голосів на виборчих дільницях. Як наголошується у зверненні, відповідну поправку вже розроблено, але вона досі не набрала чинності, щоб нею можна було скористатися під час наступних президентських виборів.


Представники фракції ХДС/ХСС вказують також на відсутність будь-яких ознак змін у рамкових умовах, за яких в Україні відбуватиметься голосування. Раніше німецькі депутати неодноразово застерігали перед повторенням на всеукраїнському рівні мукачівських подій.


Останніми тижнями низка народних обранців із Німеччини побувала в Україні для того, щоб особисто ознайомитися з перебігом президентської кампанії. Їхні висновки, кажуть вони, зовсім не налаштовують на оптимізм. Українські засоби масової інформації, які перебувають під впливом певних груп, що переслідують спільні економічні інтереси, а також державні мас-медіа й надалі подають односторонню інформацію на користь кандидата на посаду Президента Віктора Януковича, якого підтримує виконавча влада, зазначається в зверненні депутатів.


Тут варто зауважити, що деякі оглядачі в Німеччині вже навіть починають проводити паралелі між Києвом та Мінськом. До речі, у четвер безпосередньо перед українським питанням депутати Бундестаґу обговорюють також ситуацію, що склалася навколо майбутніх парламентських виборів у Білорусі.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8840. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект