НОВИНИ

08.05.2007 | Новий «Балтійський шлях» на підтримку Естонії після конфлікту довкола Бронзового сол
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чи стане 8 і 9 травня для Естонії повторенням трагічних подій, пов’язаних з перенесенням пам’ятника Бронзовому солдату? Як у країні готуються до церемонії відкриття пам’ятника на новому місці, Військовому цвинтарі? Яка реакція в сусідніх Латвії та Литві на події в Естонії? Такі основні теми провідних ЗМІ в країнах Балтії.
 
8 травня в Естонії відзначатимуть День пам’яті жертв та загиблих у роки Другої світової війни. Місцева газета «Postimees» повідомляє, що цього дня члени уряду, представники громадськості та іноземні дипломати, акредитовані в Естонії, покладуть квіти на Військовому цвинтарі, де 30 квітня був встановлений монумент Бронзового солдата, а також жертвам Голокосту в Клоога та до військового меморіалу на Маар'ямягі. У свою чергу радикальні громадські організації, які були задіяні в масових безпорядках під час демонтажу пам’ятника Бронзовому солдату з пагорба Тинісмягі в центрі Таллінна, закликають однодумців не приходити 8 травня на Військовий цвинтар, а 9 травня, «одягнувши одяг із елементами червоного кольору, взявши з собою обов’язково георгіївську стрічку, принести на Тинісмягі квіти». Радикали обіцяють провести свої заходи без ексцесів, провокацій та безпорядків. Видання повідомляє, що посольство Росії в Естонії також не братиме участі в організованій естонським урядом 8 травня церемонії на Військовому цвинтарі.



Білі тюльпани як символ чистоти та добрих намірів


Газета «Eesti Ekspress» звертає увагу, що на знак солідарності та взаєморозуміння між двома громадами, російськомовною та естонською, група молодих естонців виступила з ініціативою покласти білі тюльпани до об’єктів, які є важливими як для корінного населення, так і неестонців. Білий колір квітів має символізувати чистоту та добрі наміри.


У свою чергу литовська газета «Lituvos žinis» інформує про ініціативу представників литовських молодіжних громадських організацій, які запропонували 8 травня провести акцію «Ми разом. Вільні і незалежні» на підтримку Естонії. Передбачається, що протягом години в Ризі, Вільнюсі та Талліні, а також на кордонах Балтійських країн активісти візьмуться за руки, демонструючи таким чином підтримку позиції естонської влади у питанні перенесення Бронзового солдата. Акція має на меті повторити відомий «Балтійський шлях», коли в 1989 році мешканці трьох балтійських країн демонстрували свої наміри відновити незалежність.


Латвійська газета «Latvijas Avīze», продовжуючи естонську тему, зазначає, що делегації Латвії та Литви в Балтійській асамблеї висловили підтримку Естонії та засудили пропагандистські атаки Кремля на естонський уряд з приводу перенесення пам’ятника Бронзовому солдату. Видання повідомляє, що цього тижня Саейм Латвії також має намір ухвалити декларацію на підтримку Естонії.


Ставлення Росії не змінилося від часів колишнього СРСР?


«Чи можливе в Латвії повторення естонських подій?» – із таким запитанням латвійська газета «Diena» звернулась до представників латвійського політикуму. На їхню думку, поки що немає причин боятися в Латвії «талліннського синдрому», однак наголошується на необхідності зробити відповідні висновки. У першу чергу, зазначив міністр закордонних справ Латвійської республіки Атіс Пабрікс, балтійським країнам слід взяти до уваги, що ставлення Росії до них не змінилося. Про те, що Латвії слід приділяти більшу увагу інтеграції представників національних меншин, зазначає більшість латвійських політиків, оскільки в Латвії також наявні дві громади – латисько-та російськомовна.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект