НОВИНИ

08.05.2007 | Франція обирає жорстку політику Саркозі
Джерело - Українська служба ВВС

Новий французький лідер, Ніколя Саркозі, свого часу визнав, що вже довго мріяв про президентське крісло, і не лише під час гоління.







Ніколя Саркозі

Така амбіційна заява не надто сподобалась впливовій паризькій еліті. Його політичні опоненти таврували пана Саркозі як людину з комплексом Наполеана, яка прагне лише влади.


Але переважна більшість французів, а саме 53 відсотки, вирішили, що Франції потрібна саме така жорстка політика. Крістін Лагард, французький міністр промисловості, наполягає, що імідж пана Саркозі як неврівноваженого політика, є лише вигадкою його противників.


"Він є людиною дій. Він є людиною, яка виконує свої обіцянки, він - мотивований. Він є людиною пристрасною, але дехто називає це агресівністю, брутальністю. Він - твердий, рішучий і пристрасно вірить у краще майбутнє для своєї держави."


Нерадісне дитинство


Втім, аби зрозуміти нового президента Франції, його біограф Аніта Хозер твердить, що необхідно знати його коріння - неспокійне дитинство з енергійним, але майже завжди відсутнім батьком-угорцем, що навчило його самостійності та надії лише на самого себе.


"Не дуже гарний школяр, але дуже розумний, він надавав перевагу бесідам зі старшими, аніж грі з іншими дітьми. Він каже, що готувався впродовж 30 років і його засади - це більше добробуту та праці, завжди праці."


З майже тетчерівською риторикою, повернути Францію на світову верхівку - це головне завдання для Саркозі


"У французької кризи моралі є ім"я. Це криза праці. Я хочу, щоб робітників поважали. Я хочу захистити французів від втрати робочих місць. Я не вірю в життя на державну фінансову допомогу. Я вірю в достоїнства, в намагання та в нагороду за ті намагання, вірю в соціальну мобільність, але перш за все, я вірю у важку працю, - сказав Ніколя Саркозі.


Щоденні проблеми попереду


Безробіття в Франції перебуває на рівні 9 відсотків. Таким чином пан Саркозі хоче, щоб 35-годинний робочийй тиждень був мінімумом, а не максимумом.


Він також намагається зменшити кількість державних працівників. Ліві називають Саркозі американським нео-консерватором з французьким паспортом за його любов до англо-саксонської моделі праці та захоплення Сполученими Штатами.


Але чи закордонна політика нового президента відрізнятьметься від його попередника Жака Ширака? Речник французького уряду Жан-Франсуа Коп каже, що ні.


"В багатьох питаннях очікую продовження політики. Наприклад, щодо Іраку не буде жодних змін, а також в багатьох інших важливих для Франції питаннях. Втім це також є питанням поколінь, політичної інтуїції."







Посмішка, не зважаючи на поразку, залишається на обличчі Сеголен Руаяль


Але як вдалось Ніколя Саркозі отримати перевагу у неділю над соціалісткою Сеголен Руаяль і чи він дійсно зможе втілити в життя реформи, які обіцяв? Політичний аналітик Жерар Кумбер.


"Він є дуже гарним політиком на телебаченні. Він зміг переконати французів, що в них не було іншого варіанту, що його обрання є закономірністю. В той сам час він обіцяє надати захист французам, а французи загалом заперечують самих себе - частина каже, що не хоче змін, бо боїться майбутнього, але інша твердить, що зобов"язані піти на зміни."


Тепер Ніколя Саркозі повинен об"єднати цю неспокійну, роз"єднану та невпевнену націю, яка побоюється, що втратила своє домінуюче місце на світовій арені, а також економічну міць. Хоча він і твердить, що буде президентом для усієї Франції, в суспільстві помітний суттєвий поділ.


Ще як Саркозі був міністром внутрішніх справ, одним з найважливіших завдань він називав боротьбу з неконтрольованою міграцією. Він навіть говорив про створення міністерства національної тотожності, яке б пропагувало французькі цінності для мігрантів. Редактор політичного тижневика Маріанн Жан Франсуа Карн каже, що французи обрали небезпечну людину.


"Сутність Саркозі - це нео-консерватизм, на кшталт Джорджа Буша. Він є дійсно прихильником правих поглядів. Але він свого часу усвідомив, що у Франції політика Тетчер не пройде, і тоді він собі сказав, я мушу змінитись. Він додав по трихи всього, що полюбляють французи, - трохи від де Голя, трохи від Бонапарта, а всі медійні барони у Франції є його друзями. Він хоче повністю контролювати новини та домінувати в них."


Безперечно Ніколя Саркозі любить контролювати ситуацію. Йому також ніколи не бракує слів щодо своєї політики. Новий французький президент вже сказав, що його перший офіційний візит буде до Берліна, а потім до Брюсселя. Як лідер п"ятої найбільшої економічної потуги світу, пан Саркозі хоче позаяк очолити націю, яка знову стане успішною та прикладом для інших.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект