НОВИНИ

04.05.2007 | Демократи Конгресу закликали Буша не сваритися з Росією через ПРО
За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

Представники демократичної більшості в Конгресі США розкритикували плани адміністрації Джорджа Буша з розміщення на території Європи елементів американської протиракетної оборони.


 


Демократи Конгресу закликали Буша не сваритися з Росією через ПРО
Слухання про розміщення ПРО в Європі пройшли в двох підкомітетах палати представників  наступного дня після того, як члени підкомітету з стратегічних озброєнь проголосували проти виділення 160 мільйонів доларів на розміщення 10 ракет-перехоплювачів у Польщі.


Загальна сума, яку просила президентська адміністрація в парламенті на фінансування елементів ПРО в Європі, складає $310 мільйонів. У четвер голова підкомітету нижньої палати парламенту зі справ Європи Роберт Векслер висловив сумніви в можливості технічного здійснення проекту. Крім того, конгресмени-демократи заявили про те, що його реалізація неминуче зблизить позиції Росії і Ірану.


"Нам потрібна підтримка Росії у відношенні Ірану, - заявив глава підкомітету палати представників по тероризму і нерозповсюдженню Брэд Шерман. - Не можу придумати кращого способу змусити Росію не протидіяти іранській ядерній програмі, ніж розміщення наших ракет на території їх колишніх союзників".


У відповідь помічник держсекретаря зі справ Європи Даніель Фрід заявив, що запропонована система оборони не є загрозою для безпеки Росії. "Оборонні ракети не допоможуть проти сотень російських ракет і тисяч їх ядерних боєголовок. І росіяни це знають", - підкреслив Фрід.


У свою чергу, Шерман назвав "не занадто нереальними" побоювання Москви про те, що система американських елементів ПРО в Європі згодом буде розширюватися. За словами конгресмена, у приватних бесідах представники європейських урядів також висловлюють серйозну стурбованість планами Держдепу.


Плани США з розміщення елементів ПРО в Польщі і Чехії викликали різку критику в Росії. У Вашингтоні заявляють, що ракети і станція раннього виявлення необхідні для своєчасного запобігання можливому ракетному нападу з боку так званих країн-ізгоїв, таких як Іран і КНДР. У Москві ці обгрунтування вважають надуманими.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект