НОВИНИ

26.04.2007 | У Європарламенті пройшли дебати щодо ситуації в Україні
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Інституції Євросоюзу продовжують з тривогою стежити за ситуацією в Україні, а європарламентарі кажуть, що ЄС міг би надавати більшу підтримку молодій українській демократії. Про це йшлося на дебатах у Європарламенті, присвячених ситуації в Україні.










EU_parliament_building
Будівля Європейського парламенту
у Страсбурзі
(europe.eu)

 
Українські політичні сили мають показати поміркованість і бажання до діалогу, заявив Гюнтер Глозер, державний міністр МЗС головуючої в ЄС Німеччини. Він заявив, що Євросоюз із занепокоєнням стежить за ситуацією в Україні. За його словами, сторони повинні запобігти ескалації конфлікту. Всі промовці висловлювали надію, що Україна незабаром вийде з кризи.



Один із комісарів Єврокомісії Владімір Шпідла сказав: “Дуже важливо, щоб нинішню кризу Україна розв'язала. Єврокомісія уважно стежить за розвитком останніх внутрішньополітичних подій в Україні”.


Владімір Шпідла зазначив, що Євросоюз не повинен втручатися у кризу, але має спостерігати за розвитком подій.


Як саме можна допомогти Україні?


Учасники дебатів говорили також про те, як Євросоюз може допомогти Україні. Про це заявили кілька промовців. Голова Комітету у закордонних справах Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський заявив, що нині для Європи настав час надавати Україні більшу підтримку: “Ми могли зробити більше,щоб запобігти цій кризі, зокрема, ми могли б надавати більш суттєву моральну і фінансову підтримку, щоб допомогти Україні позбавитися від дуже важкої політичної спадщини радянського минулого”.


Голова Делегації Європарламенту у зв'язках з Україною Адріан Северин вказав, що Євросоюз не зробив багато, щоб запобігти демократичному дефіциту, який і призвів до сьогоднішньої кризи.


А євродепутат Чарльз Таннок заявив, що якби Україні надали перспективу вступу до Євросоюзу, то країна мала б величезний стимул до стабільності.


Парламентар Єжі Бузек закликав ЄС проводити політику відкритих дверей для України, назвавши її найближчим стратегічним партнером ЄС і майбутнім членом Євросоюзу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5849. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект