НОВИНИ

24.04.2007 | Аль-Каєда погрожує Європі атакою, яку можна прирівняти до Хіросіми і Нагасакі
Джерело - Комерсант

У британській пресі вчора з`явилися витяги з доповіді контррозвідки МІ-5, в якій стверджується, що "Аль-Каєда" готується здійснити в Європі небувалий великий теракт, який за наслідками можна прирівняти до ядерних вибухів у Хіросімі і Нагасакі. Він планується на момент передачі Тоні Блером прем`єрських повноважень своєму наступникові. Контррозвідники закликають поставитися до цього попередження серйозно. 

Контррозвідники зробили висновок про загрозу на основі аналізу перехопленого ними листа до членів "Аль-Каєди", які окопалися у Великій Британії, від одного з керівників іракського відділення цієї терористичної організації, іракського курда Абдула аль-Хаді аль-Іракі. Він пише, що цього літа під час "зміни керівництва компанії" (маючи на увазі очікувану влітку цього року передачу Тоні Блером прем`єрських повноважень своєму наступникові Гордону Брауну) Велика Британія зазнає атаки, яку "можна буде прирівняти до Хіросіми і Нагасакі і потрясе римський престол", – так ісламізм називає Захід загалом. Терорист підкреслює "необхідність забезпечити гарантії того, щоб атака виявилася успішною і великомасштабною".

Згідно публікації The Sunday Times, аналітики Об`єднаного центру аналізу тероризму вважають, що "може йтися про потужний вибух, хоча посилання на Хіросіму і Нагасакі – японські міста, які стали об`єктами атомного бомбардування США в 1945 році, - не слід розуміти буквально". МІ-5 вважає, що поки "Аль-Каєда" не має в своєму розпорядженні технологій для виготовлення атомної бомби, але, за деякими даними, може зробити так звану брудну бомбу, в якій не відбувається ланцюгової ядерної реакції, а вибух звичайного тротилового заряду розкидає заражені радіоактивні матеріали. Посилаючись на доповідь контррозвідки, газета нагадує, що минулого року "Аль-Каєда" запрошувала до Іраку фахівців-ядерників для роботи над створенням біологічної і радіологічної зброї, яку буде використано у війні проти Заходу. У цитованій в The Sunday Times доповіді наголошується також, що минулого року близько 150 жителів Великої Британії пройшли в Іраку терористичну підготовку. Велика їх частина вже повернулася на острови і утворила так звані сплячі осередки, ставши, за висловом укладачів доповіді, "іноземним легіоном `Аль-Каєди`". У доповіді МІ-5 йдеться також, що керівництво "Аль-Каєди" мало останнім часом активні контакти зі своєю агентурою у Великій Британії. З цього робиться висновок, що до заяви Абдула аль-Хаді про намір влаштувати Європі "Хіросіму і Нагасакі" у жодному випадку не варто ставитися як до "простого блефу". Загроза реальна, тим паче що, за оцінками британської контррозвідки, "вони (терористи `Аль-Каєди`) мають якнайшвидше зробити щось радикальне, інакше почнуть втрачати довіру до своїх слів". І Велика Британія може виявитися однією з їх головних мішеней.

Втім, тривогу б`ють не тільки у Великій Британії. Як повідомила вчора на своєму сайті іспанська радіостанція Cadena Ser, близька до уряду соціалістів, "Аль-Каєда" готується провести найближчим часом теракти в Іспанії і Франції. Це витікає з останнього звіту іспанської розвідки про діяльність "Аль-Каєди", складеного після терактів 11 квітня в Алжірі. Іспанська розвідка вважає, що в Іспанії теракти можуть бути проведені або 27 травня під час місцевих виборів, або 7 липня у Валенсії під час найпрестижнішої парусної регати "Кубок Америки". У Франції удару слід чекати до другого туру президентських виборів 6 травня. Раніше в квітні верховний суддя Бальтасар Гарсон, який займається справами про тероризм, в інтерв`ю газеті La Vanguardia сказав: "Є велика небезпека того, що Іспанія стане об`єктом нових атак ісламістів", особливо в анклавах Сеута і Мелілья в Північній Африці.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект