НОВИНИ

29.06.2004 | США передали політичні повноваження Іраку
Джерело - Washington Post

Вранці 28 червня, на два дні раніше запланованого терміну, Сполучені Штати передали політичні повноваження по керуванню країною тимчасовому уряду Іраку. Церемонія передачі, що стала сюрпризом для багатьох, відбулася на протязі лише 5 хвилин.


Під час поспішно влаштованої церемонії, яка відбулася в так званій “зеленій зоні” Багададу, що знаходиться під конторолем США, американський адміністратор Пол Бремер передав блакитине портфоліо з підписаними документами судді Іракського вищого Суду.


Клюовий момент передачі влади відбувався в офісі тимчасового Прем’єра Іраку Аяда Аллаві в 10:26 за місцевим часом в присутності лише декількох вищих іракських посадовців та офіційних представників США, а також журналістів.


“Зараз ви готові для суверінітету і ми гадаємо, що це важлива частина наших зобов’язань у вигляді перадачі суверінітету іракському уряду. Я впевнений, що іракський уряд готовий для подолання викликів на які він очікує” , - сказав Бремер.


Учасники, які були присутніми на церемонії піднялися зі своїх місць втой момент, коли Бремен відкрив портфоліо тазачитав текст документу, який в ньому містився: “Тимчасова коаліційна влада закінчує свої повноваження 28 червня. Після цієї дати окупація завершується”.


Бремер також передав лист від президента США Джорджа Буша, в якому містилася пропозиція щодо встановлення дипломатичних відносин з тимчасовим урядом.


Аллаві, який був призначений послом ООН для управління країною до проведення загальнонаціональних виборів, сказав в понеділок вранці, що “це історичний день”.


Пол Бремер, який був представником США в Іраку, після церемонії передачі влади вилетів з Багдаду на військовомутранспортному літаку. Окупаційна адміністрація, яку він очолював на протязі останніх одинадцяти місяців, була офіційно розпущена в понеділок. Її місце зайняло посольство США в Іраці.


Більше 130 тисяч військових США залишаться в країні з широкими повноваженнями прведення операцій по боротьбі з аростаючими виступами повстанців. Тимчасова конституція також обмежує владу тимчасового уряду, в основному, функціями громадянської адміністрації та підготовкою до наступних виборів, що заплановані на січень 2005 року.


“Звичайно, Президент Буш знав про можливість того, що відбулося ще за декілька днів до факту передачі влади”, - повідомив високий представник адміністрації США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект