НОВИНИ

16.04.2007 | Керівник Фундації Україна-США з оптимізмом дивиться у майбутнє України
Джерело - Радіо "Свобода"

Немало оглядачів на Заході скептично ставляться до того, що нині діється на берегах Дніпра. А багато хто не розуміє, куди прямує Україна. Оптимістом залишається президент впливової громадської організації у Вашингтоні Надія Макконел, яка поділилася своїми думками з Радіо Свобода.


 Пані Макконел очолює Фундацію Україна-Сполучені Штати, яка займається розвитком демократії, ринкових реформ та прав людини в Україні.


 Чи Ви розчаровані політичними змінами в Україні після Помаранчевої революції?


- Якщо Ви говорите про втрату надії, то я не погоджуюся з таким твердженням. Я вважаю, що головною зміною у часи Помаранчевої революції було утвердження громадянського суспільства, яке зберігається й досі.


- Ви можете навести приклад змін у громадянському суспільстві?

- Раніше люди користувалися свободами демократичної системи, але не звертали увагу на свої обов’язки в умовах демократії. І зараз це вже інакше.


- Чим саме займається у цьому напрямку ваша організація?


- Ми працювали на місцевому рівні з окремими містами вже понад 12 років і стали свідками феноменальних змін. І саме тому ми зберігаємо надію, адже попри тривожні події на національному рівні, ми свідомі прогресу на місцевому рівні.


- На Вашу думку, чи буде політика на вступ до НАТО, ЄС та СОТ й надалі викликати стільки суперечностей через відмінності між різними регіонами України?

- Я не думаю, що існує так багато відмінностей, як про це кажуть. Я думаю, що політики всюди – як у США, так і в Україні – намагаються використати ці питання у своїх цілях. Ми працюємо у Східній Україні вже понад 15 років і розуміємо, що там часто існує брак інформації і люди діють відповідно до давніх стереотипів.


- Чи вважаєте Ви зміни, які відбулися після Помаранчевої революції, незворотніми?


- Успіх Помаранчевої революції – це поява громадянського суспільства. Це була найдраматичніша зміна, яка залишиться назавжди.


- Незалежно від того, хто при владі?


- Незалежно від цього. Адже зміна була справді карколомна.


- Чи існує небезпека згортання демократії?


- Безперечно, небезпека завжди зберігається, адже рішення можновладців впливають на суспільство. Але ми чуємо з обох боків політичного спектру, що Помаранчева революція змінила всіх, і люди насправді у це вірять.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4735. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект