НОВИНИ

13.04.2007 | Німецьке президенство в ЄС підтримує ракетну систему США
Джерело - EUobserver

Європа, в цілому, може отримати зиск від планів США розмістити протиракетні бази в Польщі та Чехії. При цьому, треба враховувати, що в перспективі ЄС буде рухатися до спільної армії. Про це заявив міністр оборони Німеччини.


  


Варшава та Прага 12 квітня отримали політичну підтримку з боку президенства Німеччини в ЄС з приводу суперечливих планів розмістити оборонну систему США. Міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнг розповів членам комітету із закордонних справ Європарламенту, що дана схема може відіграти важливу "захисну роль" для Європи в цілому.

"Загрози змінилися. Ми зіткаємося із загрозами, що відносяться до міжнародного тероризму, зброї масового знищення, розповсюдження та кризових ситуацій. Ми повинні реагувати на них", - сказав міністр, висловлюючи підтримку оборонній системі.


Пан Юнг, одночасно з цим зазначив, що він переконаний, що угода повинна бути узгоджена із Росією, не дивлячись на те, що минулого місяця високопоставлений російський генерал сказав, що Москва готова зруйнувати системи в Польщі та Чехії.


Німецькі політики налаштовані на широкі політичні дискусії щодо розміщення на рівні НАТО, додаючи, що Москву треба консультувати з даного питання на рівні Ради НАТО-Росія.


Пан Юнг заявив, що ракетний щит повинен слугувати всій Європі: "На даний час, Північна та Центральна Європа захищені, але не захищена південна Європа. На мій погляд, це є помилка".

Заяви пана Юнга, консерватора, контрастують із заявами партнерів по коаліції - німецькими соціал-демократами, зокрема з боку міністра іноземних справ.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект