НОВИНИ

13.04.2007 | Опитування: ООН повинна застосовувати військову силу проти правителів-диктаторів
За матеріалами - Washington ProFile

Більшість жителів 18-ти країн світу вважають, що ООН має право силою захищати людей від геноциду та інших тяжких порушень прав людини навіть у тому випадку, якщо подібні рішення ООН суперечать волі урядів держав, що практикують подібні методи.


 Опитування: ООН повинна застосовувати військову силу проти правителів-диктаторів


Цей висновок було зроблено у результаті опитування, проведеного дослідницьким центром Чикагська Рада з Зовнішньополітичних Зв’язків (Chicago Council on Global Affairs) і компанією WorldPublicOpinion. У тому числі, вивчалася думка жителів США, Росії і України.


Зокрема, було задано наступне питання: " Чи зобов’язана Рада безпеки ООН дозволяти використовувати силу для захисту людей від геноциду і інших тяжких порушень прав людини навіть у тому випадку, якщо це суперечить волі їх правителів?". Незважаючи на те, що Рада Безпеки нині не має подібних обов’язків, більшість опитаних у восьми країнах визначили, що вона зобов’язана це робити. Найбільшою мірою підтримують цю ідею жителі Китаю (76% висловилися "за"), США (74%), Палестинської Автономії (69%) і Ізраїлю (64%). В Україні подібну ідею підтримали 40% опитаних, у Росії - 48%.


Ще більша єдність була виявлена, коли було задано питання: " Чи повинна  Рада Безпеки ООН мати право застосовувати військову силу в таких ситуаціях?". З цим погодилися 85% французів, по 83% американців і ізраїльтян, 78% палестинців, 74% жителів Південної Кореї і 73% мексиканців. У Китаї цю ідею підтримали 72% опитаних, в Україні й Ірані - 69%, у Росії - 64%, в Індії - 63%, у Таїланді - 62%.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2159. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект