НОВИНИ

28.09.2004 | Ганне Северинсен: Нечесні вибори були б бідою для України
Джерело - Радіо "Німецька хвиля "

Передвиборна кампанія в Україні стає з дня на день все жорсткішою. Тому й прибула до України делегація Тимчасового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи із спостереження за президентськими виборами в Україні. Вона хоче зустрітися з політиками, журналістами, представниками недержавних правозахисних організацій. З членами делегації розмовляли наші кореспонденти.


Уже в перший день перебування в Києві делегація ПАРЄ зустрілася з прем»єр-міністром України, кандидатом у президенти Віктором Януковичем, який заявив, що «уряд і я особисто дуже зацікавлені, щоб вибори пройшли демократично і були чесними».


Однак на це не дуже схоже. Маю на увазі не яйця, кинуті в самого Януковича, а, приміром, антиющенківські плакати, розвішані в приміських електричках, про які йшлося в сьогоднішньому випуску новин, і які інакше як провокаційними не назвеш, про те, що ні на цих плакатах, ні на багатьох інших немає вихідних даних, і шукати їхніх авторів доведеться «вдень з вогнем». Якщо справдиться припущення про навмисне отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка, сказала мені в понеділок у телефонній розмові доповідач Моніторингового комітету по Україні Ренате Вольвенд, то тоді можна сказати, що передвиборна кампанія набула іншої якості. «Тоді в мене просто немає слів», збентежено заявила депутат від Ліхтенштейну. Сама Ренате Вольвенд - частий гість в Україні - нинішнього разу до Києва не приїхала. У столиці нині працює її колега з Данії Ханне Северінсен. 


«Звичайно, є проблеми. Але усі переконують нас, що вони будуть вирішені, тут буде багато іноземних спостерігачів, і ми сподіваємось, що будуть допущені також вітчизняні».


Проблеми українських виборів не зводяться, як ми бачимо, лише до більшої чи меншої присутності того чи іншого кандидата в засобах масової інформації, на щитах міської реклами чи у можливості використовувати ресурси, яких в інших кандидатів немає і ніколи не буде. У численних спостерігачів, які прибули до України, складається враження, що має рацію член Міжнародної організації із спостереження за виборами в країнах СНД "СIS EMO" Олександр ЛЮШКЕВИЧ, який зазначив: "Чи було отруєння Ющенка, чи кидали важкими предметами в Януковича - це можна буде сказати або після проведення експертизи, або після певного часу. Ми не беремося цього коментувати, але я точно можу сказати, що пішов процес брудних технологій".


Член делегації ПАРЄ звернула увагу на те, що кандидат у президенти Віктор Ющенко назвав «брутальною провокацією, спрямованою проти всіх опозиційних демократичних сил України», а саме на те, що російська військова прокуратура не знайшла іншого часу як зараз і оголосила в міжнародний розшук одного з лідерів української опозиції Юлію Тимошенко. Говорить Ганне Северинсен:


”Це те, про що говорять люди. Я не дуже багато знаю про цей випадок, але, здається, вплив Росії таки існує”.


Враження делегації ПАРЄ за перший день перебування в Україні сформулював один з членів делегації, депутат від Кіпру Крістос Пурґурідіс:


«Ми дуже сподіваємось, що вибори будуть чесними і демократичними. Але чи так це буде, зараз сказати важко”.


Схожої думки дотримується і Ганне Северинсен: надто мало поки що зібрано матеріалу, до виборів ще добрий місяць. Хоча вже сьогодні деякі, зокрема американські, політики говорять про серйозні порушення в передвиборній боротьбі і пропонують Сполученим Штатам задуматися над фінансовими санкціями. Оскільки на те є підстави, ми запитали пані Северинсен, що буде, якщо її сподівання на чесні вибори в Україні не справдяться:


«Це було б справді бідою, яка створила б проблеми членства України в Раді Європи. Але я не думаю, що так станеться. Я вважаю, що нам треба мати якомога більше спостерігачів і все ж таки сподіваюся, що вибори будуть прозорими".



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект