НОВИНИ

28.06.2004 | Самміт ЄС-США в Ірландії
Джерело - EU2004Presidency

В замку Дромоленд графства Клер, Ірландія 26 червня завершився Самміт Європейський Союз – США, який схвалив сім спільних декларацій, які торкаються найбільш важливіших тем сучасного порядку денного:


- Декларація щодо підтримки миру, прогресу та реформ в Ширшому Близькому Сході та Середиземномор’ї; - Деклрація по Судану; - Декларація по підтримці населення Іраку; - Декларація по ВІЧ,СНІД, малярії та туберкульозу; - Декларація по посиленню економічної співпраці; - Декларація по боротьбі з тероризмом; - Декларація по нерозповсюдженню зброї масового знищення.


Виступаючи після завершення Самміту, Прем’єр Ірландії Берті Ахерн підкреслив, що дана зустріч була не тільки винятково продуктивною, але й історичною, так як відбулася після  нещодавнього розширення ЄС та завершення переговорів по Конституції ЄС.


“Економічні відносини між ЄС та США стали центральним місцем під час дискусій на Самміті. Ці відносини надають 12 мільйонів робочих місць по обидва боки океану. Ми підписали спільну декларацію щодо підсилення нашого економічного співробітництва, що також включає зобов’язання для успішного закінчення переговорів в рамках ВТО. Також було оголошено про намір максимально підвищити рівень інвестицій та знизити бар’єри, що заважають торгівлі по обидва боки Атлантики”, - підкреслив Берті Ахерн.


“Також увага була сфокусована на спільних викликах з якими зіткаються ЄС та США. Серед них треба визначити зростаючу необхідність підтримки миру на Близькому Сході, а також щодо підтримки населення Іраку на початку процесу відбудови суверенної, безпечної та демократичної держави”, - наголосив Прем’єр Ірландії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект