НОВИНИ

05.04.2007 | Британська преса: бліда тінь Майдану
Джерело - Українська служба ВВС

Політична криза в Україні вилилася на сторінки британської преси яскравими фото мітингів, розлогими репортажами та аналітичними статтями.


Британська преса


Практично всі вони порівнюють сьогоднішню ситуацію з подіями 2004-го року. Тодішнє захоплення змінилося сумнівами і нерозумінням того, що власне призвело до подій, які стали відлунням і продовженням Помаранчевої революції.


Файненшл Таймс - окрім матеріалу про останні події, де й порівнює їх із блідою тінню Майдану - вміщує статтю, автором якої є президент Ющенко. Він пояснює, чому криза в Україні потребує твердої відповіді. "Керівна коаліція перевищила свій мандат і спробувала монополізувати владу навіть ціною порушення Конституції та ігнорування бажання українського народу, - пише український президент у британському часописі, - лише довіряючи мудрості народу ми зможемо вийти з політичного глухого кута та дійти консенсусу".



"Суперники Помаранчевої революції стягують народні армії для боротьби за владу". Це заголовок у Таймс, яка вважає нинішню кризу кульмінацією затяжної боротьби між президентом Ющенком і прем'єром Януковичем від часу народної непокори, внаслідок якої пан Ющенко прийшов до влади.


"Глухий кут, у якому не так вже й темно" - ще один заголовок у Таймс, а під ним карикатура: двоє дядьків у краватках перетягують на себе рушник із написом "Україна". Остання криза знову викрила напруження між двома частинами країни, яка є так глибоко розділеною, що часом навіть не видається єдиною нацією, - вважає часопис і додає: "Президент Ющенко був занадто зручним героєм для Європи і Сполучених Штатів після революції 2004-го року, а також героєм лише половини країни, яка чітко розділяється на католицький україномовний захід, що перебуває під упливом Польщі, і православний, орієнтований на Росію, промисловий схід. Саме цей розподіл і призвів до політичного протистояння".


Однак, газета наголошує на позитивних аспектах ситуації. По-перше, обидві сторони звертаються до Конституції та судів, аби довести свою правоту. По-друге, економіка працює непогано, принаймні у порівнянні з похмурими прогнозами. Найкращий сценарій для тих, хто хоче більш європейської України, той, що внаслідок виборів утвориться більш дружній до президента парламент і уряд, який буде дивитися на Захід. Найгірший сценарій - це подальше протистояння, в разі як Янукович наполягатиме на рішенні Конституційного суду, або якщо в новому парламенті не буде чіткої більшості.


Таймс вважає найбільш невдалим те, що Помаранчева революція сталася лише за кілька місяців ДО того, як Франція та Нідерланди проголосували проти Конституції ЄС, що посилило настрої проти подальшого розширення. Україні дали зрозуміти, що вона опинилася за Туреччиною в черзі на членство, яка ніяк не просувається. Газета вважає, що ЄС повинен допомогти Ющенкові бодай трохи наблизити Україну до Заходу. Якщо він цього не зробить, то це стане помилкою, яка дорого обійдеться Європі.


Гардіан цитує експертів, які вважають, що президент Ющенко цього разу має мало шансів взяти гору над прем'єром Януковичем - з точністю до навпаки у порівнянні з 2004-им. Ендрю Вілсон зі школи східно-європейських досліджень в інституті Лондона вважає, що в разі як справа таки дійде до Конституційного суду, він очевидно таки підтримає пана Януковича. Навіть якщо президент Ющенко таки змусить провести дострокові вибори, його партія Наша Україна скоріше за все посяде аж третє місце після Партії регіонів і Блоку Юлії Тимошенко.


Пан Вілсон вважає, що наспів час, коли панові Ющенку немає чого втрачати, адже парламент потроху відібрав у нього чи не всі повноваження. Гардіан також звертає увагу на мало не сюрреалістичну ситуацію в Україні, за якої Ющенко контролює міністерства оборони і закордонних справ, а Янукович - міністерство внутрішніх справ. Дивний розподіл, - вважає Гардіан, - викриває мінуси подвійної виконавчої системи влади. Питання полягає в тому, чи є Україна настільки роз'єднаною, що її можна вважати некерованою.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект