НОВИНИ

28.09.2004 | Янукович: Україна не бачить європейської безпеки без Росії
Джерело - Українська служба ВВС

Кандидат у президенти Віктор Янукович вперше заявив, що у разі його перемоги на виборах Україна відмовиться від проголошеного стратегічного курсу Києва на євроатлантичну інтеграцію, зокрема, від вступу до НАТО.
На думку пана Януковича, якого цитують російські агенства, Україна не бачить європейської безпеки без Росії і саме з Москвою Київ планує розбудову "міжнародної європейської безпеки на новій основі".


Якщо Україна будуватиме свою політику, грунтуючись на прагненні вступу в НАТО, вона може втратити військово-промисловий комплекс, цитують прем'єр-міністра України: "Через запровадження стандартів НАТО нам потрібно буде в такому разі закривати заводи, вішати замки, купувати зброю і техніку на заході. Ми не можемо цього допустити".


 
Оглядачі зазначають, що євроатлантична інтеграція закріплена у державних документах як головне стратегічне завдання зовнішньополітичного курсу України, а вступ до НАТО як головне завдання нової воєнної доктрини.


В інтерв'ю Бі-Бі-Сі, нещодавно звільненний міністр оборони Євген Марчук так коментував указ президента Кучми про поправку до воєнної доктрини України:


"Треба дивитися весь указ президента України, яким ці зміни були внесені. А указ передбачає завдання уряду - дуже серйозно активізувати роботу по співпраці з НАТО, завершити до листопада цільовий план дій на 2005 рік Україна-НАТО, організувати додаткове роз'яснення через мас-медія населенню, що таке НАТО і в чому позитив співпраці з НАТО, і друге - не забувати, що залишилася без зміни "Стратегія Україна-НАТО", травень 2002 року. Там залишається стратегічна мета - вступ України до НАТО. Тобто зміна в доктрині не змінила стратегічний напрям, вона зняла тільки ту частину, яка говорила про конкретні терміни приєднання України до НАТО.


На зустрічі з керівниками російських ЗМІ пан Янукович висловив також підтримку запровадження в Україні подвійного громадянства.


Прем'єр-міністр Віктор Янукович сказав, що російська мова повинна стати другою державною в Україні, на противагу власним попереднім заявам про пріоритетний статус української мови.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект