НОВИНИ

02.04.2007 | ГУАМ: Ми не протиставляємо свої інтереси російським
За матеріалами - Korespondent, Інтерфакс-Україна

Держассамблея ООН на сесії в квітні розгляне проект резолюції регіональної організації ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан та Молдавія) по врегулюванню "заморожених" територіальних конфліктів, повідомив генсек ГУАМ, перший замголови МЗС Грузії Валерій Чечелашвілі.


 ГУАМ: Ми не протиставляємо свої інтереси російським


"Ключовим пунктом цього документу є підтримка міжнародним співтовариством принципу територіальної цілісності держав, на території яких зберігаються ці конфлікти, у їхній міжнародно-визнаних границях. Саме це має стати основою при врегулюванні будь-яких конфліктів", - сказав Чечелашвілі в інтерв’ю Незалежній газеті.


Він також зазначив, що країни ГУАМ досі мають намір створити спільні миротворчі сили: "Робота йде, хоча цей проект є лише одним з напрямків співпраці у форматі ГУАМ".


Генсек ГУАМ підкреслив, що проект спільних миротворчих сил не є "якоюсь противагою тій ж Росії".


"Ця ідея продиктована бажанням ГУАМ сформувати разом з нашими партнерами передумови та гарантії для мирного врегулювання конфліктів. Окрім того на цьому напрямку ми не зможемо діяти без мандата авторитетних міжнародних організацій - ООН, ОБСЕ або Євросоюзу", - підкреслив він, додавши, що ГУАМ не має "антиросійського забарвлення".


"Ми не протиставляємо свої інтереси (ані індивідуально, ані колективно) російським. Більш того, у ГУАМ є низка проектів, до яких могла б приєднатися і Росія. Наприклад, до уже діючої між нашими чотирма країнами зони вільної торгівлі або до Центра боротьби з оргзлочинністю", - сказав генсек ГУАМ.


Говорячи про міжнародно-правове оформлення організації, Чечелашвілі зазначив, що ГУАМ як ініціатива існує вже біля десяти років, а документи про трансформацію "четвірки" в організацію були підписані тільки в травні 2006 року на самміті у Києві.


"Статут ГУАМ на сьогодні ратифікували тільки дві країни - Грузія й Азербайджан. Наші колеги у Києві і Кишиневі говорять, що відповідні документи вже спрямовані в парламенти цих країн і що проблем з їх ратифікацією не буде. Так що причин для занепокоєння немає", - сказав Чечелашвілі.


Він додав, що за останні два роки товарообіг у рамках ГУАМ подвоївся і зараз наближається до $2,5 млрд, а черговий самміт ГУАМ пройде наприкінці червня 2007 року в Баку (тоді головування в організації перейде від України до Азербайджану).


Нагадаємо, 5 січня Президент України Віктор Ющенко заявив, що українська сторона серйозно, активно та відповідально ставиться до ГУАМ.


2 березня екс-міністр іноземних справ Борис Тарасюк заявив, що парламентська фракція Партії регіонів блокує ратифікацію Верховною Радою статуту ГУАМ.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект