НОВИНИ

29.03.2007 | Буш: з поразкою в Іраку Америка втратить "моральне покликання у світі"
За матеріалами - Korespondent, РИА Новости, Газета.Ru

Америка не може допустити своєї поразки в Іраку, а "нав’язування" конгресом дати виводу американських військ з цієї країни призведе до "катастрофічних наслідків" для США, заявив Джордж Буш.

 Буш: з поразкою в Іраку Америка втратить "моральне покликання у світі"

"Якщо ми не зберемо усю свою рішучість для того, щоб здолати це зло в Іраку, Америка втратить своє моральне покликання у світі", - сказав президент США в середу, 28 березня, виступаючи у Вашингтоні.

Глава Білого дому розкритикував намір демократів провести через конгрес законопроект  про вивід американських військ з Іраку в березні 2008 року.

"Наслідки нав’язування подібної конкретної і випадково обраної дати виводу військ будуть катастрофічними", - вважає президент США. За його словами, з передчасним виведенням американських солдатів Ірак може перетворитися в притулок для терористів, які потім зможуть завдати удару по США. "Якщо ми підемо до того, як завершимо справу, ворог наздожене нас тут", - сказав Буш.

При цьому він вже в шостий раз за останні декілька днів заявив, що у випадку прийняття конгресом законопроекту про вивід американських військ з Іраку він накладе на нього вето.

Буш також зайнявся цитуванням іракських блоггерів. На його думку, їх  слова доводять, що його зусилля зі збільшення американської військової присутності в Іраку діють. Як заявив Буш,  іракці пишуть: "Вигнані родини повертаються у свої будинки, працюють ринки, відкриваються магазини, які довго були закриті".

За повідомленням прес-служби Білого дому Буш цитував лист іракських стоматологів Омара і Мохаммеда Фаділей у редакцію The Wall Street Journal, опублікований 5 березня. Вони ведуть в інтернеті свій блог IraqTheModel.com - у цілому, досить прихильний до США. У грудні 2004 року дантисти навіть зустрічалися з Джорджем Бушем в Овальному кабінеті Білого дому.

У середу в США опубліковано опитування, за даними якого 59% американців підтримують позицію конгресу про вивід всіх американських військ з Іраку не пізніше 1 вересня 2008 року. Проти виступають 37% опитаних.

Опитування проводилося по телефоном з 26 по 27 березня за замовленням телекомпанії Сі-бі-Ес. У ньому приймали участь 831 респондент.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект