НОВИНИ

27.03.2007 | США випробували супербомбу
За матеріалами - Газета.Ru, NEWSru.com, Кореспондент.net

США успішно випробували недавно розроблену супербомбу, призначену для знищення залізобетонних бункерів, наприклад, підземних ядерних об’єктів.


Випробування розробленою корпорацією Boeing бомби, яка одержала назву Massive Ordnance Penetrator (MOP), було проведено в березні на полігоні в Нью-Мексико, повідомив директор проекту Boeing Боб Макклерг.


"Ефективність цієї зброї щодо укріплених і підземних цілей дозволяє військовим створювати загрозу для найбільш значимих військових об’єктів супротивника, особливо тих, які пов’язані зі зброєю масового знищення  ", - зазначається в прес-релізі Макклерга.


Програма з розробки MOP була розпочата в 2004 році, коли ВПС США підписали контракт на суму $30 млн з корпорацією Boeing.


MOP розроблений для скидання з великої висоти з американських бомбардувальників B-52 і B-2 на "укріплені і глибокі підземні цілі", такі як ядерні установки, які знаходяться поза досяжністю звичайних бомб. Наступним етапом випробувань буде бомбардування з B-52.


Супербомба являє собою снаряд більше 6 метрів довжиною, його  може підняти тільки підйомний кран. Боєголовка містить 2,5 тон вибухових речовин, що в 10 разів перевищує потужність "бункерної" бомби BLU-109. При цьому, на відміну від BLU-109, MOP - керований снаряд, який  направляється на ціль за допомогою GPS.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект