НОВИНИ

26.03.2007 | Делегація Міносвіти відвідала НАТО
Source - Ukraine-NATO.gov.ua

21-22 березня у штаб-квартирі НАТО перебувала делегація України на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки Андрієм Гуржієм. Метою цього візиту була участь у засіданні Спільної робочої групи (СРГ) Україна-НАТО з питань науки та довкілля.


У ході засідання СРГ були обговорені питання, пов’язані з реформуванням Комітету НАТО з питань науки, миру та безпеки, перспективи його функціонування, формування спільних заходів на період 2007-2008 рр. Окрему увагу було приділено посиленню ролі наукової складової широкого спектру питань, які становлять спільний інтерес для держав-членів і партнерів НАТО з акцентом на інноваційний розвиток цивільної науки.


Члени СРГ також обговорили стан реалізації програм і проектів, що здійснюються за сприяння Альянсу в Україні: проект “Оцінка ризиків Чорнобильської катастрофи та її наслідків: уроки на майбутнє” (започаткований у травні 2003 року на базі дослідницького центру радіаційної медицини); участь України в “Ініціативі з безпеки та довкілля” (започаткована у 2005 році); проект з екологічної безпеки у рамках програми НАТО “Безпека через науку” з подолання негативних наслідків військово-господарської діяльності у місцях розташування колишніх військових баз (аеродромів, пускових ракетних установок тощо). Були обговорені також можливості утилізації ракетного палива (меланж) за допомогою НАТО.


Під час засідання А.Гуржій, який є співголовою української частини СРГ Україна-НАТО з питань науки та довкілля, висловив сподівання щодо затвердження кандидатур українських експертів до Дорадчих груп Комітету за напрямами хімія/біологія/фізика, інформаційна безпека, екологічна безпека, людські ресурси та соціальний розвиток. Передбачається, що українські фахівці відповідатимуть за розробку, затвердження, імплементацію існуючих в НАТО програм і проектів, які реалізуються у країнах-партнерах Альянсу, зокрема в Україні.


Сторони також обговорили стан та перспективи співробітництва у рамках програми Альянсу “Наука заради миру”. За минулі роки у програмі взяли участь близько 400 вчених Національної Академії наук та вищих навчальних закладів нашої держави.


Одним з важливих питань порядку денного зустрічі була діяльність науково-освітньої мережі URАN (Ukrainian Research and Academic Network), яка надає змогу українським вищим навчальним закладам та дослідницьким інститутам отримувати високошвидкісний доступ до мережі Інтернет.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект