НОВИНИ

22.03.2007 | У Франції стартувала передвиборча гонка
Source - Кореспондент.net

Передвиборча кампанія офіційно розпочалася у Франції в четвер, 22 березня. Фаворитами кампанії називають главу правлячої партії Ніколя Саркозі, соціалістку Сеголен Руаяль і лідера демократів Франсуа Байру.

 У Франції стартувала передвиборча гонка


Усього Конституційна рада Франції офіційно зареєстрував список з 12 кандидатів на пост глави держави - це претенденти, які набрали не менше 500 підписів народних обранців різних рівнів. Жак Ширак, який займав посаду глави республіки протягом 12 років, оголосив про свою підтримку кандидатури Саркозі.

Перший тур голосування призначено на 22 квітня, а якщо для виявлення переможця виборів буде потрібний другий тур, то його заплановано на 6 травня. Відповідно до опитування громадської думки, у першому турі за Саркозі готові проголосувати 29,5% виборців, за Руаяль - 25,5% і за Байру - 20,5%. Четверте місце займає лідер вкрай-правого Національного фронту Жан-Марі Ле Пен, голосувати за якого готові 12,5% французів.

Необхідно зазначити, що у виборах буде брати участь рекордна кількість жінок-кандидатів - четверо. Крім Руаяль, у передвиборнчй гонці беруть участь лідер Французької компартиії Марі-Жорж Бюффе, представниця партії "зелених" Домінік Вуане, а також лідер одного з лівих рухів Лют Уврієр Арлет Лагійе.

Тим часом за кількістю офіційно зареєстрованих кандидатів - 12 чоловік - майбутні президентські вибори не є рекордними. Він був встановлений на попередніх виборах 2002 року, коли за посаду президента боролися 16 претендентів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект