НОВИНИ

27.09.2004 | Польський експерт: Україні невигідно прийняття Конституційного Договору ЄС
Джерело - Євроатлантична Україна

Пшемислав Журавський вель Граєвський, доктор Університету міста Лодзь (Польща) висловив на конференції “Україна та Євроатлантична спільнота: стратегічний діалог”, що відбулась у Києві 25 вересня: “Прийняття Європейської Конституції може зменшити вплив проукраїнського лобі в інститутах ЄС”.



 По-перше, на думку польського експерта, скасування ротаційного принципу головування зменшує можливості центральноєвропейських держав (таких як Польща, Угорщина, країни Балтії) використовувати своє піврічне головування для впровадження рішень на користь активізації Східної політики ЄС, зокрема, стосовно України.


 
По-друге, запровадження поста міністра закордонних справ ЄС означатиме більшу концентрацію прийняття зовнішньополітичних рішень в руках представників “старих членів ЄС”, які займають негативну позицію щодо перспектив вступу України в ЄС. Малоймовірно, щоб в осяжній перспективі посада міністра закордонних справ ЄС дісталася б представникам нових членів.



По-третє, заміна механізму голосування, передбаченого угодою Ніцци на той, що зафіксований в остаточному варіанті Конституції, зменшує сумарну кількість голосів у Європейській Раді для тієї групи держав, що можуть виступають за більш активну і амбітну політику ЄС стосовно України, зокрема, можуть проголосувати за надання України перспективи членства в ЄС (це Польща та інші країни Вишеградської групи, а також країни Балтії)


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект