НОВИНИ

16.03.2007 | В ООН підготували проект резолюції Ради Безпеки про нові санкції проти Ірану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Нью-Йорку, у штаб-квартирі Організації Об’єднаних націй, шестеро держав - п’ять постійних членів Ради Безпеки, Сполучені Штати, Велика Британія, Франція, Китай і Росія, плюс Німеччина, дійшли згоди щодо остаточного варіанту проекту резолюції про додаткові санкції проти Ірану. Йдеться про міжнародні заходи, щоб змусити Тегеран зупинити підготовчі роботи з метою створення ядерної зброї. Іран стверджує, що його ядерна програма має мирний характер, але йому мало хто вірить.



Кор. у київській студії: Коли можна очікувати ухвалення нової резолюції? Які нові санкції передбачено?



Cпочатку про пакет санкцій, оскільки це важливий крок до поглиблення міжднародної ізоляції Ісламскої Республіки і підвищення тиску з боку світової спільноти. Західні держави, та й не лише вони, вважають, що Тегеран веде підготовчу роботу з метою створення ядерної зброї. Хоча президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад поспішив назвати проект резолюції Ради Безпеки “безвартісним шматком паперу”, одначе цей “шматок” передбачає досить болісний удар по іранській економіці.


Нагадаю, що перший пакет санкцій, накладених наприкінці грудня минулого року, заборонив продавати Іранові матеріали для виготовлення ядерної зброї та балістичних ракет і замарозив фінансові активи іранських діячів, що беруть участь у незаконному виготовленні тих озброєнь. Нові санкції, якщо їх Рада Безпеки ухвалить, у чому майже нема сумніву, включають заборону Тегеранові експортувати своє озброєння. Документ закликає всі держави-члени ООН не продавати Ісламській Республіці “будь-які танки, бронетранспортери, артилерійські системи великого калібру, бойові літаки, гелікоптери, кораблі, ракети” та інші види озброєнь.


Проект резолюції також закликає всі держави не видавати візи на в’їзд іранським урядовцям та представникам компаній, що беруть участь у ядерній програмі та у виготовленні балістичних ракет. На додаток, документ закликає – тут підкреслимо, що йдеться не про заборону, а про добровільні дії урядів держав-членів ООН - закликає не надавати Тегеранові жодних “нових грантів, фінансової допомоги та позик на пільгових умовах” і поширити заморожування фінансових активів на розширений список іранських організацій та осіб, причетних до ядерних і балістичних програм. Іранові пропонується протягом 60 днів підкоритися вимогам ООН і припинити ядерну програму, інакше наспіють “нові відповідні заходи” згідно зі статтею 41 статуту ООН, за винятком засосування сили.


“Добрим, збалансованим, поетапним кроком” назвав проект резолюції Алехандро Вулф, виконувач обов’язків посла Сполучених Штатів до ООН. Білий дім, коментуючи досягнення угоди, заявив, що президент Джордж Буш сподівається швидкого ухвалення санкцій. Голосування Ради Безпеки може відбутися вже наступного тижня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5567. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект