НОВИНИ

27.09.2004 | Українців можуть запросити до Шотландії працювати на фермах
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Шотландія, що відчуває гостру нестачу робочих рук, зокрема, у сільській місцевості, дедалі більше покладається на агропромислових працівників зі Східної Європи. Нині в цій частині Великобританії експерти й уряд обговорюють ідею імпорту робочої сили з України для праці на тваринницьких фермах. 


Директор факультету фермерства шотландського коледжу Оатрідж Пітер Скотт сказав, що велику кількість агропромислових працівників Шотландії вже зараз становлять іноземці. ”Наприклад, збирання врожаю суниць і малини в районах Блерґаврі і Пертшир досі відбувається, практично, виключно завдяки східним європейцям. Це надзвичайно важливе питання для сільського господарства Шотландії, зазначив Скотт і додав: ”Бракує місцевих мешканців, які хотіли б працювати у фермерстві. Тож нині серйозно обговорюється ідея імпорту робітників з України й Латвії, аби вони допомагали в галузі тваринництва”.


Шотладська преса повідомляє, що в останні місяці в шотландську промисловість прибула ціла хвиля працівників зі Східної, Південної Європи й Прибалтійських країн. Крім ферм, вони задіяні на заводах, будівництві, в лікарнях і готелях. Газета ”Скотсмен” пише, що в певних ділянках шотландської економіки четверо з п”яти працівників є іноземцями. Зараз найбільша шотландська автобусна компанія First Group намагається найняти на роботу 100 польських водіїв після того, як не спромоглася знайти місцевих. Навіть на будівництві нового приміщення для автономного шотландського парламенту працюють переважно будівельники з Румунії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект