НОВИНИ

07.03.2007 | Розділ в ЄС поглиблюється навколо ракетного щита США
Джерело - EUobserver

Плани США побудувати анти-ракетний щит на території Польщі та Чехії призвели до відкритого водорозділу всередині ЄС на тлі того, що чеський міністр закордонних справ жорстко відкинув критику з боку Австрії та Люксембургу. 



Суперечка навколо оборонної системи США вихлюпнулася на сцену ЄС, коли 5 березня міністр закордонних справ Австрії Урсула Пласснік заявила про те, що "серед населення Австрії існує деяке побоювання". Ця заява пролунала під час ланчу з її колегами із країн-членів ЄС в рамках зустрічі у Брюсселі.


Буквально напередодні зустрічі, міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн також висловив відверті побоювання відносно того, що наміри Варшави та Праги розмістити бази на своїй території можуть спровокувати нове напруження у відносини із Росією: "Як на мене, це неприпустимо, що після завершення 20-го сторіччя та падіння Брлінської стіни хтось знову хоче ескалації".


Але чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберг відкинув побоювання Відня та Люксембургу:"Я був вражений, коли почув ці два голоси. По-перше, Австрія не бере участі в обороні Європи, вона не є членом НАТО, а Люксембург є доволі далеко від нас".


"Доволі дивно, що ці дві країни занепокоєні цим. Дійсно, кожний хто турбується обороною Європи, безпечним майбутнім, знає про те, що нам необхідний захист проти ракет", - продовжив чеський міністр. "Проблема в тому, що ми в Європі тільки починаємо розмірковувати над побудовою такої системи, а Сполучені Штати пішли далеко вперед. Та звичайно, система, що ми будуємо, буде повністю сумісна із стандартами європейської оборони".


Одночасно з цим, міністр закордоннних справ Данії Пер Стіг Мьолер виказав підтримку американській системі, але додав, що необхідно тримати Росію та Китай поінформованими щодо розвитку проекту.




Німецьке головування заявило, що буде шукати шляхи до заспокоєння дебатів, в тому числі з боку Росії. Міністр закордонних справ Німеччини Штанмайєр заявив, "що нам зараз потрібно, так це спокійно провести дискусію всередині НАТО та ЄС, а також провести переговори із Росією".


Міністр оборони Німеччини Юнг минулого тижня сказав, що системи в Польщі та Чехії повинні стати частиної загальної схеми НАТО.


В свою чергу, Мартін Шульц, лідер соціалістів в Європарламенті, закликав канцлера Меркель винести дане питання як головне під час самміту ЄС 8-9 березня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект