НОВИНИ

06.03.2007 | В Україні після свят висадяться американці
За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Української правди

Група американських експертів з питань ПРО на чолі з генерал-лейтенантом Генрі Оберінгом (директор американського агентства з протиракетної оборони) прибуде в Україну 14 березня 2007 року.

Про це повідомив у вівторок під час інтернет-конференції на офіційному сайті Міноборони України глава оборонного відомства Анатолій Гриценко.

"Для того, щоб сформувати позицію України по цьому питанню, потрібно мати розгорнуту інформацію про об'єкти ПРО, які США планують розгорнути на території Чехії і Польщі", - заявив міністр.

"Ми розраховуємо одержати таку інформацію 14 березня: у відповідь на наше прохання в Україну прибуде група американських експертів на чолі з генерал-лейтенантом Оберінгом", - сказав він.

Міністр оборони відзначив, що заплановано детальне обговорення військових і технічних аспектів американського проекту, що дасть Україні можливість проаналізувати можливі позитивні і негативні наслідки цих кроків для себе.

"Наші висновки будуть повідомлені президентові й урядові України. Відсутність інформації, певно, і породило непрофесійні, а іноді і спекулятивні коментарі з цього питання", - підкреслив він.

Гриценко не вважає, що США навмисно загострюють ситуацію в міжнародних відносинах, запропонувавши Польщі і Чехії розгорнути на своїй території елементи своєї системи ПРО.

У той же час він висловив думку, що конфліктності багато в чому вдалося б уникнути, якби попередньо і полякам, і чехам, і українцям, і росіянам аргументовано пояснили призначення цих об'єктів і можливі наслідки їх розміщення", - сказав глава Міноборони.

Гриценко також вважає, що пролонгація угоди про тимчасове перебування Чорноморського флоту Росії на території України теоретично можливе, але практично нездійсненне.

"Теоретично - пролонгація можлива. Практично, думаю, навряд чи, оскільки для цього потрібно буде змінити Конституцію України", - відзначив Гриценко.

Як повідомлялося, 28 лютого виконуючий обов'язки міністра закордонних справ України Володимир Огризко в черговий раз заявив, що ЧФ РФ повинен залишити територію України після 2017 року, коли завершитися дія договору про його тимчасове перебування в Криму.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект