НОВИНИ

02.03.2007 | Урядову кризу в Італії завершено
За матеріалами - РИА Новости

Урядову кризу в Італії офіційно завершено: у п’ятницю, 2 лютого, нижня палата італійського парламенту - палата депутатів - винесла кабінету Романо Проді вотум довіри.

Урядову кризу в Італії завершено

"За" проголосували 342 парламентарія, "проти" - 253.

У середу кабінетові Проді вдалося домогтися вотуму довіри у верхній палаті - Сенаті. Там перемога була аж ніяк не гарантована, тому що в силу недосконалості виборчого законодавства лівоцентристська коаліція, перемігши на виборах минулого квітня, одержала у верхній палаті вкрай незначну перевагу.

Саме ця обставина і призвела до кризи: 21 лютого для прийняття урядової резолюції про зовнішню політику не вистачило двох голосів. У результаті, як виразився Проді, виступаючи в п’ятницю перед депутатами, "було вирішено надати повного політичного значення кризі": прем’єр подав у відставку, хоча за Конституцією не був зобов’язаний цього робити.

Після цього голова лівоцентристського блоку поставив усіх своїх прихильників перед вибором: або вони припиняють полеміку і беззастережно погоджуються з його лінією, або "професор", як в Італії називають Проді, назавжди залишає політику і повертається викладати у свій рідний болонський університет.

У результаті лідерам усіх партій, що входять до блоку Союз, довелося підписати "не підлеглі обговоренню й обов’язкові до дотримання" 12 пунктів нової програми пріоритетів уряду й обіцяти прем’єрові покору і згуртованість.

У числі цих пріоритетів були питання зовнішньої політики (у тому числі продовження участі Італії в міжнародній миротворчій місії в Афганістані, що викликало протести в радикального крила лівоцентристського блоку) і продовження початих економічних реформ.

Проді вдалося переконати президента Італії Джорджо Наполітано, що лівоцентристи здатні надалі керувати країною: голова держави відхилив відставку прем'єра і вирішив порушити питання про довіру кабінета перед обома палатами парламенту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект