НОВИНИ

27.02.2007 | Країни ЄС скорочують інноваційний розрив із США
Джерело - EurActiv

Майже всі країни ЄС вказують на значно більше зростання своїх спроможностей щодо інновацій у порівнянні із США. При цьому, згідно традиційного річного дослідження у вигляді "таблиці показників", довготривалий "інноваційний розрив" між ЄС та США скорочується.


Хоча більшість країн ЄС продовжує відставати від США та Японії в термінах інноваційного розвитку, відставання скорочується постійно, завдяки швидкому розвитку інноваційній діяльності в таких країнах, як Словенія, Чехія, Литва, Португалія, Польща, Латвія, Греція, Кіпр, Румунія та Болгарія.


Головний прогрес відбувається завдяки збільшеній кількості наукових та інженерних випускників, постійне збільшення реєстрації торгівельних марок та дизайнів, підвищення рівня зайнятості в сферах середньо- та хай-теку.


Класифікація країн відображена у щорічному Європейському звіті щодо інноваційності, який був оприлюднений 22 лютого з метою оцінки та порівняння інноваційного розвитку в країнах-членах ЄС. Інновації є ключовим стрижнем Лісабонської Стратегії для зростання та зайнятості.


Проведений аналіз, яки базувався на широкому спектрі показників, визначив Швецію, Фінляндію, Данію, Німеччину, Швейцарію та Японію серед світових інноваційних лідерів. На другій позиції знаходяться США, Велика Британія, Ісландія, Франція, Нідерланди, Бельгія, Австрія та Ірландія.


В той самий час, такі країни, як Естонія, Іспанія, Італія, Мальта, Хорватія та Словаччина розціненні як стагнуючі, чиї показники нижче рівня інноваційних лідерів та нижче середнього рівня зростання. 


Ключові сфери в яких Європа продовжує відставати - інвестиції в інформаційні та комунікаційні технології, фінансування досліджень та розвиток. Інвестиції бізнесу в R@D знаходяться на рівні 1,2 % від ВВП в Європі в порівнянні із 1,9 % в США та 2,4 % в Японії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект