НОВИНИ

26.02.2007 | У Лондоні в понеділок обговорять нові санкції проти Ірану
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні представники країн-постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччина проведуть у Лондоні зустріч, на якій обговорять нові санкції проти Ірану. За словами заступника державного секретаря Сполучених Штатів Ніколаса Бернса, результатом зустрічі має стати нова резолюція ООН з санкцій проти Ірану.



Іран останніми місяцями не лише не зупинив збагачення урану. Він, навпаки, розширив розробку своєї ядерної програми й домігся того, що тепер може отримувати промислові обсяги плутонію. У п’ятницю президент Ірану Махмуд Ахмадінежад пообіцяв, що реалізація ядерної програми триватиме, попри все.



У неділю іранський лідер виступив зі ще войовничішою заявою і порівняв ядерну програму країни з потягом, що втратив гальма, а тому ходу назад немає.


Держсекретар США Кондоліза Райс з цього приводу заявила, що Іран потребує кнопки «стоп», а не ходу назад.


Іран готовий і до війни і до переговорів з міжнародним співтовариством


Один із заступників іранського міністра закордонних справ Манучер Мохаммаді заявив, що вони приготувалися до будь-якої ситуації, навіть до війни.


Разом з тим, Іран заявляє про те, що хоче вести з Заходом переговори. Посол Ірану при МАГАТЕ Алі Асгар Солтані переконував днями світ у тому, що «ми повною мірою співпрацюємо з МАГАТЕ. І ми пропонуємо всьому світові здійснювати тиск на тих, хто не сідає за стіл переговорів. Давайте вирішимо проблему шляхом діалогу і переговорів, а не санкцій і резолюцій чи конфронтації».


США за дипломатичне вирішення і не виключають силового тиску. Невідомо, як поведуть себе Китай і Росія


Про дипломатичне вирішення іранської проблеми говорив і віце-президент США Дік Чейні. Однак він не виключає і силового впливу на Іран, якщо той пробуватиме будь-що заволодіти ядерною зброєю. Віце-президент Чейні, зокрема, сказав: «Буде серйозною помилкою, якщо така країна як Іран стане ядерною державою».


Щоб цього справді не сталося, нинішня зустріч у Лондоні і має на меті розробку ще жорсткіших санкцій проти Тегерана. Вони й ляжуть в основу нової резолюції Ради Безпеки. Серед заходів, які пропонують дипломати, заборона поїздок іранських посадовців, а також фінансово-банківські й інші санкції.


Росія тим часом піддала сумніву доцільність подальших санкцій проти Ірану. Посол Росії при ООН Віталій Чуркін наголосив, що метою має бути дипломатичне вирішення іранських ядерних амбіцій.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9336. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект