НОВИНИ

12.02.2007 | Політики і аналітики продовжують коментувати промову Путіна
За матеріалами - УНІАН

Політики і аналітики продовжують  коментувати  промову Путіна на Мюнхенській конференції з безпеки. Сенатор і потенційний кандидат в президенти США Джон Маккейн назвав її “найагресивнішим виступом російського лідера з кінця холодної війни”.


Але офіційний Вашингтон реагував стримано. Відповідь Путіну дав учора в Мюнхені міністр оборони США Роберт Гейтс: “У мене, як і у другого вчорашнього доповідача [Путіна], за спиною кар`єра в шпигунському бізнесі. І я думаю, старим розвідникам властива звичка говорити жорстко. Ми стикаємося з безліччю проблем і викликів, на які треба реагувати у партнерстві з іншими країнами, включаючи Росію”.


“Однієї холодної війни цілком достатньо”, — сказав він і повідомив, що Путін і російський міністр оборони Сергій Іванов запросили його до Росії і що він прийняв запрошення.


Однією з цілей жорстких висловів Путіна могло стати створення сприятливої атмосфери для історичної поїздки в мусульманські країни — Саудівську Аравію, Йорданію і Катар, вважає Олексій Малашенко з Московського центру Карнегі.


Виступ Путіна навряд чи можна вважати початком холодної війни, скоріше це визнання нової якості відносин Росії із Заходом, вважає Олександр Рар з Німецької ради із зовнішньої політики. Епоха європейських лідерів, подібних до колишнього канцлера ФРН Герхарду Шредеру, готових до партнерства з Росією без оглядки на США, пройшла. США відновили вплив в Європі, ослаблений через іракську війну 2003 р., і не мають наміру враховувати російські інтереси на пострадянському просторі. Путіну залишається зафіксувати суперечності із Заходом і констатувати, що його колишня політика на встановлення партнерства з Євросоюзом зайшла в безвихідь, заявляє Рар.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект