НОВИНИ

08.02.2007 | Меркель пообіцяла Ющенку "маяк" і спрощені візи
Джерело - УНІАН

Федеральний канцлер Німеччини Ангела МЕРКЕЛЬ переконана, що в новій поглибленій угоді між Україною і ЄС буде поданий сигнал щодо подальшого членства України в Євросоюзі.


Як передає кореспондент УНІАН, відповідаючи на запитання журналістів щодо європейських перспектив України, А.МЕРКЕЛЬ зазначила, що сьогодні під час зустрічі з Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ йшлося про перші кроки, зокрема, укладення поглибленої угоди про співпрацю між Україною та ЄС.


Крім того, вона нагадала, що нещодавно в Києві відбувалась зустріч трійка ЄС –Україна на рівні міністрів закордонних справ, і висловила сподівання, що те, що “ми здійснюємо і втілимо в життя сприятиме нашому зближенню”.


А.МЕРКЕЛЬ також додала, що сьогодні в ході зустрічі В.ЮЩЕНКО сказав, що Україна чекає на маяк, який би вказував їй на подальший шлях. «Я думаю, що такий маяк буде побудований, і він символізуватиме для України Європейський Союз», - сказала А.МЕРКЕЛЬ.


Президент України, в свою чергу, сказав, що Україна не сумнівається в тому, що буде членом ЄС, але наша держава розуміє, що ці цілі не є миттєвими. «Потрібен час для того, щоб ми сформували основи дорожньої карти в цьому процесі», - сказав Президент. З іншого боку, вважає В.ЮЩЕНКО, необхідно поважати почуття європейців, розуміючи поточну ситуацію в ЄС (з прийняттям нових членів – УНІАН).


Президент України висловив переконання, що “у нас є зараз хороша нагода акцентувати увагу на процесах інтенсифікації наших відносин, починаючи наші переговори з ЄС”. На думку В.ЮЩЕНКА, “у нас є можливість ще до осені, ще до саміту добре провести дискусію відносно багатьох речей інтеграції”. “Переконаний, що цей час ми використаємо конструктивно», - наголосив він.


Агела МЕРКЕЛЬ заявила, що Німеччина сприятиме створенню зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.


 За її словами, Україна сьогодні є надійним партнером для Європейського Союзу. Зокрема, вона підкреслила, що відчуває готовність України виконувати зобов’язання щодо транзиту і постачання енергоносіїв.


«Це є питання надійності і довіри. Я хочу сказати, що Президент України це дуже серйозно сприймає, він докладатиме зусиль, щоб все це виконувалось», - сказала канцлер. Вона також наголосила на необхідності створення передумов для запровадження зони вільної торгівлі. «І з боку Німеччини ми будемо сприяти цьому», - додала вона.


Водночас, А.МЕРКЕЛЬ зауважила, що з початку необхідно починати з простіших речей, зокрема, з питань спрощення візового режиму для України, культурного обміну, обміну технологіями тощо. «Тобто ми розпочнемо з простих речей, з практичних справ, починаючи з віз, а потім дійдемо до питання зони вільної торгівлі», - наголосила вона.


Крім того, розповідаючи про зустріч з главою Української держави, А.МЕРКЕЛЬ наголосила, що Україна і Німеччина мають тісні і сповнені довіри відносини. Вона висловила підтримку з боку Німеччини реформаторському курсу України.


«Ми довідались, що в Україні розвиваються демократичні реформи і це не завжди просто», - сказала А.МЕРКЕЛЬ. Вона висловилась за активізацію економічних відносин, культурних відносин. Вона висловила зацікавленість в довірливих відносинах в енергетичній сфері, в тому числі і з ЄС, Росією і Німеччиною.


Як керівник головуючої в ЄС держави А.МЕРКЕЛЬ повідомила, що Євросоюз хоче укласти з Україною поглиблену угоду про партнерство і співробітництво. «Це буде вираженням наших з Україною відносин і ми хочемо посилити і зміцнити наші відносини», - сказала вона.


Вона також привітала те, що українська економіка розвивається позитивно, зауваживши, що про це свідчать статистичні дані. Вона вважає, що це сприятиме процесу демократизації.


В свою чергу В.ЮЩЕНКО сказав, що сьогодні в ході зустрічі вони обговорили ключові питання двосторонніх відносин. Важливим для нас є те, що ми узгодили політичний календар на 2007 рік щодо двосторонніх візитів», - сказав В.ЮЩЕНКО.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект