НОВИНИ

23.09.2004 | У Швеції розпочали виробництво літаків-винищувачів для угорських ВПС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Виробництво першої партії військових винищувачів “Ґріпен” розпочали у Швеції на замовлення військово-повітряних сил Угорщини. Про це повідомив днями журналістів представник угорського оборонного відомства.


 
За словами Імре Іванчика, політичного секретаря міністерства оборони Угорщини, перші 5 винищувачів шведського виробництва поповнять бойовий парк угорських літаків вже у березні 2006 року. Відкриваючи спільний угорсько-шведський семінар з питань військово-промислового комплексу у Будапешті, угорський представник розповів про подальші плани угорської сторони.


Оскільки Угорщина є членом Північно-атлантичного Союзу з кінця 1990-х років, уряд країни започаткував низку реформ у збройних силах, у тому числі й у ВПС. Угорщина, зокрема, планує закуповувати бойові літаки західного виробництва, які поступово замінять парк радянських винищувачів “Міґ-29”. Деякий час ці літаки ще залишатимуться на озброєнні угорської військової авіації, тому що на перепідготовку пілотів, а також низку заходів організаційного характеру, пов’язаних з переобладнанням інфраструктури військових аеродромів, потрібен час і чималі кошти.


Наразі угорські льотчики літають на старих радянських “міґах”. Щоправда, для них потрібно замовляти запчастини в Росії, що в принципі не є великою технічною проблемою. Більше того, росіяни навіть пропонували модернізувати старі літаки. Але угорці відхилили таку пропозицію. Справа в тому, що ці машини спроектовані таким чином, щоб пілот виконував завдання у складі бойової групи. Натівські ж пілоти мають більше простору для ініціативи в повітряному бою і можуть виконувати індивідуальні завдання. Разом з тим “міґи” мають досить таки непогані технічні характеристики.


Тим не менше міністерство оборони Угорщини з-поміж багатьох претендентів, у тому числі з-за океану, зупинило вибір на шведських “ґріпенах”. Шведи перемогли за умовами оголошеного кілька років тому тендеру. Вони запропонували прийнятні для угорського бюджету ціни, а також участь шведських фірм в інвестиційних проектах в Угорщині.


На угорсько-шведському семінарі в Будапешті мав промову генерал-лейтенант Золтан Сенеш, головнокомандувач сухопутними військами країни. Він повідомив, зокрема, що угорські пілоти вже вчаться на курсах перепідготовки для того, щоб пересісти на шведські винищувачі. Разом з ними нові особливості роботи вивчає персонал наземної служби. Всього перекваліфікацію отримають 30 угорських пілотів.


Перший винищувач серії “Ґріпен” для угорських ВПС буде виготовлено вже у січні 2005 року, сказав на семінарі Надзвичайний і Повноважний Посол Шведського королівства Бенґдт Лундборґ. Згідно з планами, упродовж 2006-07 років до Угорщини зі Скандинавії почергово поставлять 14 військових винищувачів “Ґріпен”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект