НОВИНИ

07.02.2007 | На заваді інтеграції України до НАТО стане погане озброєння?
За матеріалами - УНІАН

Повільне переозброєння української армії гальмує інтеграцію України до євроатлантичних структур. Таку думку у вівторок висловив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак на круглому столі „Альтернативні шляхи фінансування переоснащення та переозброєння збройних сил України“.


Щорічно на розробку нової військової техніки з держбюджету Міноборони отримує лише 10% від потреби. Створені зразки новітньої зброї у більшості випадків експортуються. А на озброєнні української армії залишається техніка 80-х років.


На думку Валентина Бадрака, така ситуація перетворює збройні сили України у суто декларативний інститут: „Якщо такий курс фінансування збройних сил буде продовжено, то питання євроатлантичної інтеграції будуть під загрозою, створення професійної армії стане неможливим”.


Єдиним виходом з ситуації експерти вважають залучення до оборонно-промислового комплексу коштів інвестиційних компаній. Щоправда, для цього є вагомі перепони. Інвестори неохоче вкладають гроші у цю галузь, аргументуючи це тим, що розробка нової зброї триває задовго – від шести до восьми років.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект