НОВИНИ

25.06.2004 | Іспанія: референдум по Конституції ЄС щонайшвидше
Джерело - EUobserver

Після заяви іспанського Прем’єра Хосе Луїса Сапатеро щодо планів проведення референдуму якомога в стислі сроки, виявляється реальним, що Іспанія буде однією з перших країн Європейського Союзу, яка проведе загальне національне голосування з проекту Коституційного Договору ЄС.


Звертаючись до іспанського Парламенту Сапатеро заявив: “Моє намагання, як було зазначено в нашому виборчому маніфесті, провести референдум, щоб всі мешканці Іспанії могли виразити своє відношення до нового тексту Конституції. Я сподіваюсь, що референдум відбудеться по можливості щонайшвидше, і Іспанія буде серед найперших країн, яка ратифікує Конституцію”.


Окрім Іспанії, в четвер про намір провести референдум на початку 2005 року оголосив португальський Прем’єр  Хосе Мануель Дюрао Бароссо: “Я завжди казав, що референдум повинен відбутися з двох причин: по-перше, якщо це буде дійсно новий Конституційний Договір, по-друге, якщо Договір надасть дійсно нові можливості для майбутніх відносин між Португалією та ЄС. Ці дві умови досягнуті”.


В Італії також існує підтримка щодо проведення референдуму серед політичних сил країни. І міністр закордонних справ Франко Фраттіні, і спікер парламенту П’єр Фердінандо Касіні висказалися на підтримку проведення референдуму. Одночасно з цим, італійський Прем’єр Сільвіо Берлусконі заявив, що “у нього ще не було можливості думати про це”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект