НОВИНИ

25.06.2004 | Реалізм щодо відповідності Туреччини політичним критеріям ЄС
Джерело - EUobserver

Політики та експерти Європейського Союзу та Туреччини, здається, все більш готові визнати те, що країна не буде в змозі виконати політичні критерії до кінця цього року.


Під час дебатів, що проходили 23 червня в Європейському політичному центрі в Брюсселі, за участі недержавної турецької організації ARI Movement, було визнано, що Туреччина не відповідає на даному етапі свого розвитку критеріям демократії та прав людини, що прийняті в Європейському Союзі.


Формально, відповідність стандартам демократії та правам людини є передумовою для початку переговорів про вступ Анкари до ЄС.  Лідери Європейського Союзу в грудні на своєму Самміті будуть приймати рішення щодо того, чи розпочинати переговори з країною про вступ на основі вирішальної доповіді Європейської Комісії, яка планується до опублікування в жовтні.


Але, при цьому багато аналітиків та політичних діячів вважають, що процес зайшов вже занадто далеко і відкинути намагання Туреччини щодо вступу до ЄС буде контпродуктивним заходом.


Міністр закордонних справ Нідерландів Бернард Бот підкреслив важливість виконання політичних критеріїв, наголосивши, що “ці критерії є вирішальними для застосування по відношенню до Туреччини”.


Турецький представник в Раді Європи Мурат Меркан заявив під час дебатів, що “не треба очікувати від нас вирішення всіх поблем до грудня, але найважливіші реформи країною проводяться”.


Йоост Лагендіік, представник “зелених” в Європарламенті від Голландії попередив, що “Туреччина повинна бути готовою до такого розвитку сценарію”. “Це неможливо для країни виконати на 100% всі політичні критерії Європейського Союзу. Це ніяк не трапиться до кінця нинішнього року. Турецькі політики повинні пом’якшити свої вимоги, розуміючи, що країна буде не в змозі повністю виконати всі зобов’язання”.


Поза сумнівом, Туреччину очікує вкрай складна робота по подальшому реформуванню. Тому, як сказав Мурат Меркан: “Канікули цим літом для нас не передбачені”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект