НОВИНИ

24.01.2007 | Давос-2007: нафта по $150, глобальне потепління і відновлення СРСР
За матеріалами - Korespondent

У середу, 24 січня, у швейцарському Давосі стартує щорічна конференція Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Незважаючи на те, що головною офіційною темою Форуму названо глобальне потепління, найцікавіші дискусії розгорнуться навколо теми petroeconomic - нефтоекономіки, тобто значного посилення політичного впливу країн-нефтоекспортерів.


 




 


Росія в цьому випадку займає далеко не останнє місце. Експерти навіть думають, що в майбутньому, у разі значного стрибка цін на нафту, вона може очолити нафтовий альянс, створений з країн колишнього СРСР, пише газета КоммерсантЪ.


У рамки дискусій щодо petroeconomic входить і доповідь Глобальні загрози, яку експерти ВЕФ підготували до форуму-2007. Економісти уявили , що може статися найстрашнішого у світі і які наслідки це матиме. Епідемії, масові безпорядки або енергетична криза - це лише деякі варіанти з 23-х найбільш ймовірних сценаріїв глобальних криз.


Найуважніше делегати ВЕФ будуть розглядати сценарій енергетичної кризи, яка , наприклад, може бути ініційована терористичною атакою в Молуккській протоці, через яку тільки Китай одержує чотири п’ятих імпорованої нафти.


Вибух у протоці декількох танкерів з нафтою призведе до закриття цього маршруту, після чого ціни на нафту підскочать до 150 доларів за барель.


Видобувні країни в цій ситуації зволіють закрити кран і сформувати альянс під умовною назвою ChavPec - від прізвища президента Венесуели Уго Чавеса і ОПЕК.


Буде також створено блоки з бідних країн Латинської Америки на чолі з Венесуелою і Болівією, з африканських експортерів сировини, і з країн колишнього СРСР на чолі з Росією. Як перших претендентів на об’єднання з Росією експерти називають Вірменію, Узбекистан і, як не дивно, Грузію.


Російські експерти допускають подібний розвиток подій у тому випадку, якщо нафта дійсно подорожчає так сильно. "Кран на нафтовій трубі закрив і чекай, поки в цій країні народ скине главу держави. А після перевороту став на його місце проросійського президента, - говорить лідер Міжнародного євразійського руху Олександр Дугін. - І нехай Захід і не говорить про те, що це негуманно. Америка для досягнення своїх геополітичних і інших інтересів нічим не гребує. Навіть вторгненням у чужу країну, наприклад в Ірак".


У результаті, за версією Дугіна, може з’явитися "м’яка форма Радянського Союзу". "Це може бути Євразійський союз, який з 1996 року пропонує президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Конфедерація, де в кожного суб’єкта максимум незалежності. Але з великих політичних питань рішення приймає єдиний центр - Москва".


Події можуть розвиватися і за іншими поганими сценаріями. У січні 2008 року Азію атакує новий вірус, куди небезпечніше нинішнього "пташиного грипу" H5N1. У 2007 році станеться сильна повінь у Південній Азії, тропічні шторми в Центральній Америці, небувалі морози на Північному сході США.


Усього експерти ВЕФ виділяють 23 види ризиків. При цьому тільки в шести сценаріях ймовірність їх настання не збільшилася: не росте небезпека міжнародної корупції і злочинності, землетрусів, інфекційних захворювань у країнах, що розвиваються. Справи з іншими ризиками, будь то ріст дефіциту рахунків поточних операцій США, потепління клімату або міжнародний тероризм, набагато гірші.


Як повідомлялося раніше, Україну в Давосі представить прем’єр-міністр Віктор Янукович і перший заступник глави Секретаріату Президента Арсеній Яценюк.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект