НОВИНИ

12.01.2007 | Перші українські оцінки нового плану Буша щодо Іраку
Джерело - Українська служба ВВС

В Україні не надто оптимістично оцінюють можливість позитивного впливу нової стратегії Вашинтона на ситуацію в Іраку і країни регіону.



Україна, яка більше року тому вивела свій контингент з Іраку і поки не збирається поновлювати свою військову присутність, посіла наразі дещо очікувальну позицію щодо нової американської стратегії.


Дехто називає її обнадійливою, хоча здебільшого військові експерти вважають, що введення додатково більше 20 тисяч американських вояків до Іраку навряд чи сприятиме зміцненню внутрішньополітичного миру в Іраку.


Колишній командувач ВПС України, генерал-полковник, а нині Перший заступник МНС Володимр Антонець сказав Бі-Бі-Сі: "Я, як військовий, можу сказати, що ніяке збільшення військ в Іраку нічого суттєвого в плані поліпшення внутрішньої політичної ситуації не дасть. Потрібно сідати за стіл переговорів і нормально домовлятися.”



Між тим директор військових програм Центру досліджень Разумкова Микола Сунгуровський припускає, що нова стратегія Джорджа Бушу щодо Іраку насамперед може викликати негативну реакцію в самих США і навряд чи сприятиме розв'язанню конфлікту в Перській затоці.


"Вона спочатку вплине на ситуацію в самих США. Адже вакличе, без сумніву, велику хвилю протестів. Хоча нинішня стратегія не є новою, а іде в рамках попередньої силової доктрини. США і так вже багато відчули труднощів. Тепер їм ще і Сомалі підкинуло. Але в будь-якому випадку в результаті здійснення нової стратегії буде задіяний не лише Ірак".


Дехто з аналітиків припускає, що зменшення американської присутності в Іраку буде в інтересах Ірану, і навпаки збільшення американського контингенту сприятиме пришвидшенню передачі ширших повноважень іракським властям. Хоча експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов сказав Бі-Бі-Сі, що на внутрішньополітичну ситуацію в Іраку скоріше вплине не збільшення американської присутності.


"Залежатиме швидше від того, наскільки буде інкорпоровано сунітську меншину і її лідерів до системи управління, - сказав він. - І наскільки будуть враховані інтереси сусідів, які можуть впливати на ситуацію всередині країни. Це буде вирішальним фактором для забезпечення миру в Іраку.”


Аналітики також кажуть, що сутністю стратегії залишається збереження впливу в близькосхідному регіоні: не змінювати стратегію щодо союзників, насамперед Туреччини, Йорданії, Єгипту, країн Перської затоки, і не змінювати взаємини з Іраном і Сирією, яких Вашингтон звинувачує у підтримці іракських повстанців.


Тим часом в Іраку продовжують залишатися кілька десятків українських військових експертів, які надають експертну допомогу у становленні іракських сил безпеки іракського війська.


Генерал-полковник Володимир Антонець сказав Бі-Бі-Сі про недоцільність збільшення кількості українських спеціалістів, натомість він вважає, що варто більше уваги приділяти участі у економічній відбудові країни.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4132. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект