НОВИНИ

09.01.2007 | У Німеччині знову спалахнули дебати про енергетичну безпеку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через перебої з постачанням до Німеччини російської нафти в Берліні знову спалахнули дебати про енергетичну безпеку й роль атомної енергетики. В інтерв”ю першому каналу німецького телебачення ARD глава уряду Німеччини Анґела Меркель застерегла перед залежністю від одного постачальника і від одного виду енергії. Аби зменшити таку залежність, наголосила канцлер, необхідно заощаджувати енергію, робити ставку на відновлювальні джерела енергії та подумати про наслідки, до яких призведе відмова від атомної енергетики. У понеділок було зупинено перекачування нафти трубопроводом „Дружба”, який поєднує Росію та Західну Європу. Москва та Мінськ звинувачують одне одного в блокаді цього нафтогону. 


Надходження російської нафти припинилося в ніч на понеділок. Цей факт підтвердив прес-секретар міністерства економіки, наголосивши, що про причини німецькому урядові нічого не відомо. Через нафтопровід “Дружба” до Німеччини надходить близько 20% загального імпорту нафти. Проблеми з нафтопостачанням торкнулися, передусім, двох німецьких нафтопереробних заводів – “Leuna” та “Schwedt”. Підприємства продовжують роботу, використовуючи резервні запаси нафти.


Водночас, міністр економіки ФРН Міхаель Глос заспокоїв, що на разі перебої з постачанням нафти не створюють загрози німецьким споживачам. Водночас уряд у Берліні з тривогою стежить за перебігом конфлікту: “Такі перебої в постачаннях неприпустимі. Це засвідчило, що наші джерела енергоносіїв не можна зосереджувати лише на східному напрямку”, - сказав Глос. Глава соціал-демократичної партії Німеччини Курт Бек заявив, що безпрецедентний випадок перекриття постачань довів правильність рішення колишнього уряду Гергарда Шредера побудувати Північноєвропейський газопровід з Росії до Німеччину в обхід транзитних країн.


Зі слів керівника Вільної демократичної партії Гідо Вестервелле, Німеччині потрібно зменшувати свою залежність від російських поставок енергоносіїв  за рахунок подовженої роботи атомних електростанцій. Несподіване припинення постачань російської нафти поставила додаткові завдання й перед німецькими спецслужбами. Як заявив керівник Федеральної розвідувальної служби Німеччини Ернст Урлау, завданням спецслужб буде збирати  достовірну інформацію про конфлікти на зразок останнього між Росією та Білоруссю, який, прямо чи опосередковано, призвів до паралізації нафтопроводу “Дружба”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект