НОВИНИ

25.06.2004 | НАТО виробляє спільний антитерористичний пакет дій
Джерело - Washington Times

НАТО знаходиться на шляху вироблення широкого спектру спільних дій в боротьбі з міжнародним тероризмом, що включають плани по розробці нових оборонних засобів для захисту портів від можливих нападів, зупинення вироблення бомб та створення нових способів відправки спеціальних командних угруповань в “гарячі” точки. Пакет програм буде представлений на Самміті в Стамбулі і, згідно попердньої інформації, очікується його схвалення керівниками  та міністрами оборони країн Альянсу. Офіційне джерело Північно-Атлантичного Альянсу повідомило: “Існує нагальна потреба боротьби з терористичними організаціями та забезпечення сил НАТО відповідним набором захисних та наступальних засобів для введення відповідних дій”.


Вісім заходів є чітким сигналом того, що Альянс визначився в своїх планах по боротьбі з цим злом, при цьому “загроза ісламізму та тероризму є присутньою та вона збільшується”, - повідомило офіційне джерело.


Офіційні чинники НАТО повідомляють, що пакет заходів був спеціально розроблений на конференції національних директорів по озброєнню країн-членів Альянсу та включає:
- зменшення вразливості великих літаків з боку портативних ракет;



- розвиток контрзаходів для знешкодження саморобних вибухових пристроїв;



- створення технологій для точного наведення, що надасть можливості для угруповань НАТО наносити спрямовані удари по терористичним цілям, таким як будинки та печери;



- підсилення захисту портів та гаваней;



- розвиток нових засобів захисту для гелікоптерів;



- розробка детекторів підвищеної чутливості, захисного обладнання, а також озброєння для боротьби з хімічними, радіологічними та ядерними бомбами;



- розвиток нових технологій для збору інформації, розвідки, знаходження та арешту терористів;



- створення нових методів розміщення артилерійського знарядження.


На відміну від ЄС, чиї країни не мають згоди щодо того які засоби потрібно використовувати по боротьбі з тероризмом, військові НАТО об’єднані в нову програму озброєння, при цьому Франція, Німеччина та Італія відіграють дуже серйозну роль в цьому процесі.


Італійські військові будуть, в першу чергу, відповідальними за захист  портів та гаваней від можливих атак, Іспанія розробляє засоби по знешкодженню саморобних бомб.


Військові Словаччини, які спеціалізуються по виробленню стрілкового озброєння та амуніції, будуть співпрацювати разом з Норвегією по виявленню вибухових пристроїв. Чеська Республіка буде задіяна по розробці заходів по боротьбі з хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними загрозами. При цьому, очікується також залучення й Франції, яка не приймає участі в військових діях НАТО.


Військовослужбовці США будуть виконувати свої функції в усіх восьми сферах.  



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 10. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект