НОВИНИ

17.09.2004 | США відкинули закиди Кофі Аннана про нелегальність війни проти Іраку
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Сполучені Штати Америки відкинули твердження генерального секретаря ООН Кофі Аннана про нелегальність війни в Іраку. Як заявив у Вашингтоні один з офіційних представників державного департаменту, США й надалі вважають, що війна проти режиму Саддама Хусейна велася у відповідності з міжнародним правом та резолюціями ООН. З висловлюваннями Кофі Аннана не погодилися також Великобританія, Австралія та Польща. 


Першим на заяву Кофі Аннана, яку він зробив 16 вересня, відгукнувся речник державного департаменту США Річард Баучер. Він заявив, що Сполучені Штати не можуть погодитися з думкою генерального секретаря ООН і переконані, що операцію в Іраку було проведено на законних підставах, враховуючи й кілька резолюцій Ради безпеки ООН.


На адресу штаб-квартири ООН у Нью-Йорку надійшла також офіційна заява міністерства закордонних справ Великобританії. Лондон вважає, що “генеральний прокурор Великобританії надав чітку законодавчу базу для використання збройних сил в Іраку”. Стала відома реакція на заяву Аннана й прем’єр-міністра Австралії Джона Говарда, який назвав ООН “паралізованим тілом”, а висловлювання Аннана “безвідповідальними”. Американські телеканали цитують також реакцію на заяву Аннана осіб, наближених до президента США Джорджа Буша. Його колишній помічник Ренді Шейнеман сказав, зокрема, що “вердикт Аннана викликає обурення у всіх, хто бореться з міжнародним тероризмом”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект