НОВИНИ

17.09.2004 | Польща і Україна хочуть реалізувати стомільйонний контракт на модернізацію іракських танків.
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Польща і Україна ведуть переговори про оснащення іракської армії. Йдеться про проект вартістю понад 100 мільйонів доларів, спрямований на модернізацію іракських танків. Про це заявив президент Польщі Олександр Квасневський, коли у понеділок у Варшаві приймав тимчасового президента Іраку. За словами Квасневського, переговори мають добрі шанси на успіх. А про Україну він сказав як про "можливого" учасника проекту.
Про перспективи танкового проекту радіо “Свобода” детальніше розповідає керівник Центру армії, конверсії та роззброєння у Києві Сергій Згурець.


Сергій Згурець:


Вважається, що танковий парк Іраку має становити близько 1 000 одиниць танків, аби армія Багдада мала необхідний потенціал. Загальна вартість оновлення іракського танкового парку обійдеться приблизно в 600-700 мільйонів доларів.


Зараз ідеться про контракт, власне, загальною вартістю у 100 мільйонів доларів. Фактично, цього вистачить, за оцінками експертів, на модернізацію лише 100 танків.


Мар`яна Драч:


А яка тут роль України, а яка Польщі у цьому проекті?


Сергій Згурець:


Фактично, досі невідомо, які саме умови виставить Ірак до отих танків, які він має на оснащенні. Ірак напередодні війни з Іраном за радянською ліцензією закупив 500 танків Т-72. І це були танки, вироблені у Польщі. Проте Польща не є розробником тих танків. Їх розробляло харківське конструкторське бюро ім. Морозова. І, фактично, участь української сторони необхідна у цьому проекті, тому що наша важлива складова – це двигуни і гармати.


Польща може постачати на танки систему управління вогнем. Але поки що не відомо, які саме умови виставить іракська армія. Крім того, відомо, що Україна півроку тому обіцяла поставити в Ірак танкоремонтний завод. І поставка цього заводу так само може вписуватися у контракт на модернізацію бронетехніки Іраку.


Мар'яна Драч:


Чи є в України та Польщі конкуренти на іракському ринку бронетехніки?


Сергій Згурець:


Цього року Йорданія безкоштовно передала до Іраку 150 БТРів. І, фактично, була розмова десь у серпні прем’єр-міністра Йорданії з міністром оборони Іраку, і під час цієї розмови Ірак попросив безкоштовно передати ще 50 танків.


Тобто, фактично, не лише Україна й Польща може забезпечувати бронетехніку, є конкуренти і в арабському світі. А сама армія Іраку цього року збирається витратити на потреби оборони близько одного мільярда доларів. Фактично, це гроші, які здобувають іракці з експорту нафти. І тому армія Іраку є досить-таки ласим шматком для країн, які намагаються постачати озброєння.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект