“Українська сторона провела для американської делегації брифінги щодо безпекової ситуації в контексті повномасштабної агресії Росії та розвитку спроможностей Сил оборони України й санкційної політики”, - ідеться у повідомленні.
Єрмак зазначив, що впродовж останніх днів РФ здійснила низку ракетних атак на українські міста, зокрема Полтаву та Львів, під час яких загинули десятки людей і ще сотні були поранені.
«Ми хочемо надати вам вичерпну інформацію. Бо ви знаєте: позиція Президента Володимира Зеленського, що США – наші друзі, ми стратегічні партнери, і ми хочемо бути максимально відкриті, оскільки без довіри неможливо рухатись разом до перемоги України. І, звичайно, ми вдячні народу та уряду США, Президенту Джо Байдену за надану допомогу», – наголосив він.
Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України та оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Андрій Гнатов поінформував про ситуацію на фронті, зокрема на Покровському напрямку, а також про операцію в Курській області.
Тимчасовий виконувач обов’язків командувача Повітряних сил ЗСУ Анатолій Кривоножко поінформував про застосування F-16, тактику російських обстрілів та потреби України в додаткових засобах ППО, ЗРК, ракетах, засобах радіоелектронної розвідки тощо.
Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр розповіла про можливості українського оборонного сектору, поточну та потенційну співпрацю з американськими компаніями для вдосконалення спроможностей Сил оборони України, а також про потреби в запчастинах та деталях.
Під час обговорення санкцій перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко підкреслила необхідність посилення експортного контролю для того, щоб критичні технології західного виробництва не потрапляли до РФ (зокрема через треті країни), а також здійснення санкційного тиску на підприємства металургійної галузі Росії.
Радник – уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк звернув увагу на кореляцію запроваджених санкцій та макроекономічних показників ворога.
Він наголосив на доцільності посилення санкцій у фінансовій сфері задля унеможливлення проведення країною-агресоркою транскордонних транзакцій.
Крім того, за словами радника-уповноваженого, необхідно вжити заходів щодо подальшого обмеження поширення російської нафти та роботи «Росатому».
|