НОВИНИ

16.09.2004 | Вся діяльність СНД має грунтуватися на європейських цінностях і цілях.
Євроатлантична Україна - З використанням матеріалів УНІАН

Економічний напрямок багатобічної співпраці в рамках СНД і далі має розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі Співдружності, йдеться в Заяві України за наслідками головування в Раді глав держав СНД, поширеній сьогодні в Астані.


Економічний напрямок багатобічної співпраці в рамках СНД і далі має розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі Співдружності, йдеться в Заяві України за наслідками головування в Раді глав держав СНД, поширеній сьогодні в Астані.


Про це УНІАН повідомили в прес-службі Президента України.


“На глибоке переконання Української Сторони, економічний напрямок багатобічної співпраці і далі повинен розглядатися як ключовий елемент взаємодії у форматі СНД, успішний розвиток якого багато в чому визначатиме стан справ і в інших сферах, які представляють взаємний інтерес”, наголошується в заяві.


У заяві вказується, що країни СНД “впритул наблизилися до завершення формування повномасштабної зони вільної торгівлі в рамках СНД, успішне функціонування якої має сприяти подальшому стійкому зростанню національних економік”.


У документі підкреслюється необхідність збереження і посилення позитивної динаміки реалізації Ялтинських домовленостей, зокрема частині щодо підвищення ефективності використання паливно-енергетичного комплексу, національних транспортних комплексів, забезпечення продовольчої безпеки держав-учасниць СНД, створення умов для модернізації виробництв, формування в Співдружності відкритого конкурентного середовища.


У заяві також сказано про необхідність активізувати роботу з удосконалення організаційної структури Співдружності. Новий імпульс цьому процесу був даний на Кишинівському саміті 7 жовтня 2002 року, коли глави держав прийняли Рішення про заходи щодо подальшого підвищення ефективності діяльності органів СНД та оптимізації їх структури. Проте робота в цій сфері часто зводиться лише до скасування окремих недіючих органів галузевої співпраці. Основні зусилля з вдосконалення оргструктури СНД мають бути зосереджені на підвищенні ефективності роботи тих органів Співдружності, які покликані забезпечувати взаємодію на пріоритетних напрямках у форматі "12" (12 держав-учасниць СНД- УНІАН).


Як наголошується в заяві, одним з пріоритетних напрямків багатобічної співпраці є колективна протидія сучасним викликам і загрозам. “Державами-учасницями Співдружності вже зроблені конкретні кроки в цій сфері: у структурі органів СНД створені та активно працюють відповідні інститути, підготовлений і прийнятий ряд програмних документів, спрямованих на посилення взаємодії в боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, наркоагресією, незаконною міграцією. Ведеться дискусія в рамках участі наших країн у відповідних вимірах діяльності ОБСЄ, активізується діалог з Шанхайською організацією співпраці”, йдеться в документі.


У цьому питанні, наголошується в заяві, ще належить “визначитися з конкретними формами і методами взаємодії. При цьому зусилля, що робляться в рамках Співдружність в питанні протидії сучасним викликам і загрозам, повинні йти в контексті узгоджених дій світової спільноти, зокрема - провідних міжнародних організацій у цій сфері”.


Україна вважає, що “вся діяльність СНД має грунтуватися на європейських цінностях і цілях, бути важливою невід'ємною частиною процесу загальноєвропейської інтеграції”. Україна вважає, що такі принципи, як свобода пересування товарів, капіталів, послуг і робочої сили мають з часом, у міру готовності кожної країни, утвердитися від Лісабона до країн, що є зараз сусідами з ЄС, і далі. Створення нами зони вільної торгівлі стане важливим внеском у регіональні інтеграційні процеси.


У заяві також сказано: “Сьогодні країни Співдружності виходять на оптимальне бачення перспектив своєї взаємодії у форматі "12". Тепер необхідно максимально задіювати створені в рамках СНД механізми з метою якнайповнішої реалізації потенціалів кожної держави-учасниці. Це дозволить істотно підвищити ефективність багатобічної співпраці і, врешті-решт, сприятиме зростанню добробуту наших держав і народів.


Українська сторона відзначила "істотний прогрес у вирішенні насущних проблем розвитку Співдружності" останнім часом, який "став результатом цілеспрямованих зусиль і плідної взаємодії держав-учасниць, керівництва Виконавчого комітету СНД та інших органів Співдружності"

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект