НОВИНИ

30.10.2006 | Комісар ЄС Ферреро-Вальднер: “Громадянам України буде легше отримати шенгенські візи”
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Хельсінкі завершився самміт Україна–ЄС, у якому взяли участь Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр головуючої в ЄС Фінляндії Матті Ванганен, Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр-Солана, інші особи. Одним з головних результатів самміту Україна–ЄС Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер вважає, що Брюссель і Київ домовилися про полегшення візового режиму і повернення нелегальних мігрантів. Про це Комісар заявила в інтерв’ю Радіо Свобода. Відповідні угоди вона парафувала разом з українським міністром закордонних справ Борисом Тарасюком.










Benita_Ferrero_EU_2
Беніта Ферреро-Вальднер
(epa)

Наша брюссельська кореспондентка Наталя Вікуліна запитала Беніту Ферреро-Вальднер про полегшення візового режиму, новий порядок повернення нелегалів та інші результати самміту в Хельсінкі.


- Ці угоди зроблять величезні зміни у полегшенні подорожей і контактів між громадянами України та ЄС, у той же час вони протистоятимуть нелегальній міграції. Угода про спрощення візового режиму полегшує процедури видачі короткотермінових віз для українських громадян і встановлює спрощені критерії, за якими багаторазові візи отримує достатньо велика кількість категорій громадян – приміром, бізнесмени, студенти, журналісти, люди, які мають в ЄС близьких родичів. Це стосується також, наприклад, водіїв вантажних автомобілів і членів офіційних делегацій. І плата за візи до шенгенських країн зафіксована на рівні 35 євро. Візи будуть навіть безплатними для деяких людей – у яких, приміром, мешкають у ЄС близькі родичі, для студентів, деяких груп інвалідів, деяких журналістів. Угода по реадмісії встановлює дуже чіткі зобов”язання щодо того, коли і як відправляти людей, які є нелегальними мігрантами. І ці зобов”язання включають, звичайно, громадян України і держав ЄС, але також громадян третіх країн і людей без громадянства. Тож це перший дуже важливий результат. Другий результат – це, звичайно, те, що ми знову повторили про свою підтримку нової розширеної угоди, яка відображатиме стратегічну важливість нашого партнерства. Головними цілями цієї угоди стане наблизити Україну до Євросоюзу, підтримувати політичні, інституційні та економічні реформи і також підвищувати життєві стандарти українських громадян. І в цій розширеній угоді одним з головних елементів буде угода про вільну торгівлю, яка залежить від вступу України до Світової організації торгівлі. І третій результат – це, звичайно, важлива співпраця в галузі енергетики. Ми обговорили безпеку поставок газу до України, а також транзит газу до Євросоюзу цієї зими. І я повинна сказати, що ми отримали тут запевнення від Президента Ющенка. Ми обговорювали і будемо надалі обмінюватися думками щодо того, як втілюється в життя наш Меморандум про взаєморозуміння в галузі енергетики, щодо транзиту газу, щодо встановлення лічильників газу й нафти на українських кордонах, лічильників для місцевих споживачів і також підвищення ефективності. Ми також торкнулись деяких міжнародних питань.


- Пані Комісар, чи вже відома назва нової розширеної угоди? Коли вона почне діяти?


- Назви ще немає, тому що це питання винесене на переговори. Їх ми маємо почати до кінця цього року – початку наступного. Що стосується переговорів про зону вільної торгівлі, то, звичайно, Україна має спочатку вступити до СОТ.


- Чи має нова угода якісь перспективи членства України в ЄС?


- Ні, звичайно, ні. Я можу сказати дуже чітко: ми співпрацюємо в рамках політики сусідства, і країни-учасниці не мають перспектив членства. Звичайно, ми цілком усвідомлюємо, що Україна має стратегічну мету, що стратегічний інтерес України полягає у просуванні шляхом реформ, у вирішенні завдань, визначених у Плані дій. Ми надаємо підтримку, у той же час визнаючи європейські прагнення України та її європейський вибір. Ясно, що питання про перспективу членства не стоїть нині на порядку денному, водночас я завжди чітко кажу, що це не вирішує наперед будь-який розвиток у майбутньому, згідно з положенням Угоди про Європейський союз.


- Пані Комісар, ви знаєте політичну ситуацію в Україні. На вашу думку, які кроки і реформи має здійснити Україна?


- Для нас найважливішими пріоритетами є стабільність в Україні, і це, ясна річ, означає необхідність продовжувати всілякі реформи – в політичній галузі це реформи у демократичній системі проти корупції, реформи судової системи. Звичайно, слід створювати умови для більших інвестицій з-за кордону. Це дуже важливо для України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 424. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект