НОВИНИ

30.10.2006 | "Тернопіль" прямує до Середземного моря
Джерело - Українська служба ВВС

Із Севастополя курсом на Середземне море в неділю вийшов корвет Військово-морських сил України “Тернопіль”. Перший похід побудованого у минулому році корвету “Тернопіль” до грецького порту називають продовженням міжнародної співпраці україського флоту з флотами країн НАТО.



Однак за інтенсивністю та рівнем військово-морської співпраці з НАТО Україна вже починає відставати від російського ВМФ. Чорноморський флот Росії вже, фактично, пройшов усі необхідні етапи підготовки до участі в реальній, а не навчальній операції НАТО в Середземному морі з виявлення загрози тероризму


Новий корвет ВМС України “Тернопіль” в неділю розпочав плавання до берегів Греції, щоб там відвідати віськово-морську базу Суда бей на острові Кріт, а також провести в Середземному морі спільні навчання з італійським кораблем. Для українських корветів, які в майбутньому складатимуть основу флоту, це перший вихід за Чорноморські протоки. Офіцер, відповідальний за зв’язки з громадськістю, Олександр Шталтовний вважає, що для українських моряків це з, одного боку, нове випробування, а от проведення спільних навчань і заходи в іноземні порти - справа вже звична.


Тим часом російський Чорноморський флот, який у минулі роки відмовлявся від участі в спільних з НАТО навчаннях, тепер не обмежує свою співпрацю з флотами країн Північноатлантичного альянсу лише дружніми візитами та навчаннями. Сторожовий корабель “Питлівий” у Середземному морі підготовлено до реальної операції НАТО “Активні зусилля” і готовий вже в найближчий час долучитись до процесу моніторингу цивільного судноплавства і запобігання використання морських шляхів для поширення тероризму. Для України участь у цій операції можлива, але лише в перспективі і за умови, що Верховна Рада дасть на це згоду.


Чому ж Україна тепер починає відставати від Росії в розвитку військово-морської співпраці з НАТО? Депутат Державної думи Росії, а також директор інституту країн СНД Константін Затулін вбачає лише економічні причини.


К.Затулін: “Це відбувається лише тому, що при всій повазі до України, її можливості не рівні російським. І можливості Чорноморського флоту, хоча й ослабленого в результаті всіляких розподілів, на порядок вищі, ніж можливості Військово-морських сил України, які до того ж недостатньо фінансуються. Саме з цієї причини Україна не будує авіаносців і підводних човнів, у них просто на це вистачає грошей. Росія хоча й ослабла за 15 років, однак вдається до серйозних заходів щодо посилення безпеки. Відповідно, може дозволити собі участь в Середземноморських маневрах ті інших заходах.”


За словами пана Затуліна, не варто перебільшувати той факт, що моряки російського Чорноморського флоту також почали поглиблено вивчати англійську мову та порядок взаємодії з кораблями НАТО. Пан Затулін пояснив, що англійська мова для моряків міжнародна, а про НАТО треба знати якомога більше.


“Ми не кажемо, противник у нас НАТО чи не противник, ми його збираємося глибоко знати і вивчати, вивчати навіть глибше, ніж зараз”, - каже пан Затулін.


В Україні відповідь на питання, чому Росія намагається випереджати у співпраці з НАТО, найчастіше пов’язують із намаганнями Москви бути координатором курсу зовнішньої політики країн СНД. Доцент Києво-Могилянської Академії Ігор Лосєв звертає увагу на те, як російська сторона реагує на спроби України вступити до Світової організації торгівлі і навіть висуває припущення, що з НАТО в перспективі може вийти те ж саме.


До складу учасників операції НАТО ”Активні зусилля” у Середземному морі окрім Росії вже висловили бажання увійти, зокрема, Швеція, Албанія, Грузія, Алжир, Ізраїль та Марокко.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект